Отборът на Локомотив (София) се приближи с още една крачка в стремежа си да се завърне в елита на българския футбол. Тя стана факт, след като "железничарите" се наложиха с категоричното 3:0 срещу съименниците си от Горна Оряховица в мач от поредния кръг на шампионата на Втора лига.

Футболистите на Младен Додич бяха безкомпромисни и не оставиха шансове на своя съперник, който продължава да изпитва сериозни проблеми от всяко едно естествно. Головете за победителите отбелязаха Горанов, Цветков и Романов, като особено зрелищно бе попадението на Цветков.

Домакините откриха резултата след малко повече от четвърт час, когато Горанов се извиси над всички при центриране от корнер и вкара за 1:0 - резултат, при който двата отбора се оттеглиха на почивка.

Снимка 353806

През втората част столичани продължиха да бъдат по-дейния отбор в търсене на втори гол, с който да си затворят мача.

Той дойде след феноменално изпълнение на Николай Цветков, който с мощен удар извън наказателното поле прати топката точно под гредата - 2:0!

До края на мача и Владислав Романов записа името си сред голмайсторите, възползвайки се от слаба изява на вратаря Крушарски, и от близка дистанция оформи класиката 3:0.

С успеха "железничарите" събраха акив от 54 точки, с една по-малко от втория Ботев (Враца) и три от лидера Царско Село, който е с 57 пункта.