Локомотив (София) победи с 4:2 изрелския Бейтар (Йерусалим) в контролна футболна среща, част от подготовката на "железничарите", които са на лагер в Холандия.

Двубоят се игра в холандското градче Остербек.

Наставник на Бейтар (Йерусалим) е аржентинската легенда Освалдо Ардилес. Тимът също се подготвя за участието си в турнира за купата на УЕФА, но за разлика от Локомотив се включва направо във втория предварителен кръг от надпреварата.

За Локомотив Марчо Дафчев се разписа в 33-ата и 34-ата минута. Калоян Караджинов направи 3:0 в 42-ата минута.

В 86-ата минута тимът на Бейтар намали на 3:1, но две минути по-късно Димо Атанасов направи резултата 4:1 за "железничарите".

Крайният резултат 4:2 бе оформен в 89-ата минута.

От 62-ата минута Локомотив игра с човек по-малко, след като за груб фаул червен картон получи Марчо Дафчев.

"Доволен съм от това, което показахме през първото полувреме. Стояхме много добре на терена.

След почивката и двата тима направиха доста смени, което повлия на качеството на играта. Мисля че се получи добра проверка", заяви пред радио "Гонг" треньорът на Локомотив Стефан Грозданов след мача.

Той не скри разочарованието си от поведението на Дафчев.

"Поведението му е меко казано странно. От ръководството на клуба трябва да вземат спешни мерки. Не му е за първи път. Глобявали сме го, налагали сме му и други санкции, но явно без резултат. От глупостите му страда не само той, но и отбора", каза Грозданов.

"Локомотив показа че е по-качествения и организиран тим и заслужено победи. Имаме много нови играчи, които тепърва се сработват. Успехът на българския отбор е напълно заслужен", заяви Освалдо Ардилес.