Янтра и Локомотив (София) завършиха 1:1 в мач от 14-ия кръг на Втора лига. Гостите, които бяха фаворити в мача поведоха преди почивката чрез Светослав Диков. Габровците успяха да стигнат до равенство след грешка в отбраната на Локомотив в 62-ата минута.

"Железничарите" бяха по-опасни през първото полувреме. Те пропуснаха няколко добри ситуации преди да стигнат до гол. В 36-ата минута Светослав Диков стреля с глава след центриране от фаул за 0:1.

След почивката момчетата на Иван Колев подходиха наивно в търсенето на втори гол. В 62-ата минута Християн Кожухаров успя да надбяга софийската защита и със страхотен удар под гредата изравни.

Това отвори много мача. Локомотив натискаше за втори гол, но Янтра имаше няколко добри контри и можеше да спечели.

Стартови състави:

Янтра: 23. Гошев, 16. К. Иванов, 89. Ангелов, 5. Гаджалов, 25. Митев, 21. Ст. Иванов, 6. Казаков, 71. Т. Иванов, 19. Върбанов, 8. Пл. Кожухаров, 7. Хр. Кожухаров.

Локомотив (Сф): 91. Ив. Василев, 2. Ферари, 3. М. Петков, 23. М. Василев, 26. Милошев, 22. Семерджиев 30. Траянов, 10. Стефанов, 14. Николов, 18. Диков, 7. Александров.

След този резултат Локомотив изпусна възможността да излезе на първо място. "Железничарите" имат 26 точки от 12 мача и са на точка зад лидера Кариана. Янтра е все още на последното 16-о място с 6 точки също от 12 мача.

Преслав Йорданов: Трябва да покажем силна игра, за да стигнем до победата срещу Септември

"Познавам се с Иван Стоянов, с Ангел Грънчов играхме заедно в ЦСКА"