Локомотив (София) победи Литекс с 4:2 в контролна среща, играна на стадиона в столичния квартал "Надежда".

Двубоят беше дебют за новия наставник на "железничарите" Станислав Генчев. Проверката предложи приятен футбол и голове, което се хареса на хората, решили да дойдат на трибуните.

Още в четвъртата минута Локомотив (Сф) поведе в резултата, след грубо неразбирателство в отбраната на гостите от Ловеч. Иван Иванов пробва да върне към вратаря Марин Орлинов, но подаването дойде силно и неточно и топката се спря в мрежата - автогол и 1:0.

В 19-ата минута Илиян Капитанов не даде шанс на вратаря на домакините Александър Любенов с точно изпълнение от дузпа - 1:1. Малко след това Давид Малембана и Александър Александър от Локомотив бяха заменени принудително от Генчев.

В 42-ата минута Евгени Игнатов направи 2:1 за Литекс. Бамзе вкара страхотен гол с удар от далечно разстояние, което може да претендира за най-добро изпълнение в подготвителния период у нас.

В началото на втората част Локомотив стигна до изравняване. Резервата Димитър Митков показа хладнокръвие и прати топката в мрежата с точен шут от бялата точка - 2:2.

В 54-ата минута "червено-черните" отново излязоха напред в резултата - 3:2 за хората на Станислав Генчев. Чипев стреля, топката рикошира в крак на защитник от Ловеч и прехвърли вратаря на гостите.

В 67-ата минута новото бразилско попълнение на локомотивци Франса сложи точка на спора в мача. Той се пребори за топката на голлинията и просто я бутна в мрежата - 4:2 за "железничарите".