Отборът на Локомотив (София) постигна престижна победа с 3:2 над тима на Бърно, шести в силното първенство на Чехия Гамбринус лига. Още в първата минута звездата на "железничарите" Цветан Генков откри резултата от дузпа, а веднага след подновяването на играта от центъра Димо Атанасов пропусна да удвои от чиста позиция.

Превъзходството на българския отбор доведе до втори гол на Цветан Генков, който не сгреши в 32-та минута - 2:0 за Локомотив София. Няколко минути по-късно голмайсторът поиска смяна заради болки в коляното и напусна игра.

Генков лекуваше до вчера стара травма от участието си с националния тим на България в четиристранния турнир в Кипър преди 10 дни. Влезлият на негово място сръбски нападател Владимир Джилас вкара трети гол за Локомотив София, след като засече центриране от свободен удар в 42-та минута.

Минута по-късно кипърският съдия на двубоя Маринос видя дузпа за отбора на Бърно и изгони за протест Георги Марков, който се присъедини към лагера на Локомотив София едва вчера. От бялата точка капитанът на чехите Зеленка не сгреши - 3:1.

На почивката наставникът на българския отбор Стефан Грозданов с направи три смени - Йордан Върбанов влезе на мястото на изгонения Георги Марков, а наскоро възстановеният от травма Марчо Дафчев и Христо Марков замениха съответно Саша Антунович и Малин Орачев.

През втората част тимът на Локомотив София задържаше умело топката и почти не даде възможност на играчите на Бърно да затруднят Голубович. Все пак в 71-та минута резервата на чехите Вагнер довкара за 3:2 една недобре избита топка от сръбския страж на "железничарите".

Пет минути по-късно дейният полузащитник на българския тим Димо Атанасов получи неприятен удар в главата и напусна принудително игра. В негово отсъствие играчите на Бърно най-сетне установиха превес в средата на терена, но не успяха да стигнат до трети гол.

Така отборът на Локомотив записа първа победа по време на подготвителния си лагер в Кипър, след като загуби с 1:4 от румънския Клуж в сряда. Следващата проверка на тима от столичния квартал Надежда е на 20-ти февруари, вторник, с отбора на Краковия, осми в класирането на полската Първа Лига след есенния дял от шампионата.

Тук може да откриете подробна информация за контролите през тази зима!!!