Локомотив (София) разби Ботев с 4:0 в последния двубой от 19-ия кръг на "А" група. "Железничарите" тотално надиграха "канарчетата" и заслужено стигнаха до успеха. С по два гола за победата се отчетоха Зоран Балдовалиев и Мартин Камбуров. Срещата се игра на стадион "Българска армия" в София, поради наказание на Ботев.

С победата играчите на Драгомир Окука продължават със силните игри след зимната пауза. Тимът има 4 победи от 4 мача и е само на 2 точки от третия във временното класиране Черно море. 

Ботев е на другия полюс и след четвъртата си поредна загула тимът остава на предпоследна позиция с 15 точки.  

Срещата започна с натиск на символичните гости. В 11-ата минута Васил Василев успя да изчисти една топка пред Балдовалиев и предотврати сигурен гол. В 20-ата минута феновете на Ботев се сбиха помежду си и се наложи  полицията да се намесва.

Логичното се случи в 28-ата минута. Зоран Балдовалиев със силен удар с левия крак от 25 метра откри резултата. След гола "канарчетата" се опитаха да се върнат в мача, но просто нямаха класа за това. В 42-ата минута Димо Атанасов навлезе в полето на съперника, Лилчо Арсов изби от краката му, но топката падна на главата на Балдовалиев, за който остана най-лесното - да прати топката в мрежата за 2:0.

След почивката "железничарите" стигнаха до нови две попадения. Техен автор стана Мартин Камбуров. Бившият играч на Локо (Пд) вкара красив гол в 61-ата минута, след като направи за смях отбраната на Ботев. В 76-ата минута отново той се разписа, след бе изведен сам срещу Лилчо Арсов. 

До края резултата се запази и Локомотив спечели важни три точки.