Локомотив (София) завърши наравно 2:2 с турския елитен Истанбул ББ в контролна среща, играна днес в Германия, където "столичните железничари" карат лятната си подготовка. Само преди няколко дни, същият турски тим успя да победи Литекс с резултат 2:1.

Дебют за Локомотив записа дошлият на проби ганайски нападател Дерек Асамоа, който дори успя да се разпише през втората част, изравнявайки резултата в 79' минута на срещата, след чудесна индивидуална акция през отбраната на противниковия отбор.

Турският тим успя да поведе с 2:0, благодарение на попаденията на Акън и Тум в 32' и 37' минута, но в крайна сметка българите се окопитиха и благодарение на головете на Шпишич в 53' и Асамоа, успяха да стигнат до равенството.

Съставът на Локомотив: Галев, Пасков, Савич, Бандаловски, Добрев, Атанасов, Караджинов, Златински, Митев, Шпишич, Балдовалиев (Левашки, Гаров, Марков, Станкович, Иванов, Дяков, Йорданов, Асамоа).