Локомотив (Сф) не успя да победи втородивизионния Спартак (Пд), след като завърши 1:1 в контрола, играна пред 500 зрители на стадион "Локомотив" в "Надежда".

В приятелската среща наставникът на столичните "железничари" Стефан Грозданов бе заложил на много млади момчета от детско-юношеската школа и от новите попълнения в тима. Първото полувреме предложи динамичен футбол в раздвижена игра и много атаки към двете врати. В тези минути отлично впечатление направи отбора на гостите, воден от ветерана Костадин Видолов.

Все пак логиката възтържествува в 38-aта минута, когато новопривлеченият снажен таран Преслав Йорданов, бивш футболист на Спартак (Плевен), отбеляза красив гол с глава. След това футболистите от Пловдив пропиляха поне три чисти голови положения.

През второто полувреме и в двата отбора бяха направени много смени, като в тима на Локомотив (Сф) се включи едно от силните нови попълнения Христо Златински, бивш играч на Локомотив (Пд).

Въпреки това през втората част Спартак (Пд) доминираше на терена и пропиля куп голови положения. Все пак гостите стигнаха до заслужено равенство, когато след час игра Красен Трифонов се възползва от груба грешка в защитата на домакините и направи безпомощен включилия си през втората част вратар на Локомотив (Сф) Владимир Манолков. В края на мача заради засада бе отменен хубав гол на пловдивчани дело на Евгени Курдов.

Двубоят бе изгледан от селекционера на младежкия национален отбор на страната Александър Станков, както и от спряганото за ново попълнение за "железничарите" португалски бранител Аделино Лопеш.

"Не коментирам нищо за Лопеш", лаконично заяви изпълнителният директор на столичани Иво Тонев.

Очаква се в утрешната контрола с Видима наставникът на Локомотив (Сф) Стефан Грозданов да пусне в игра титулярния състав.

Състав на Локомотив (Сф): Румен Тинков, Денислав Симеонов, Иво Димитров, Иво Иванов, Николай Павлов, Димо Атанасов, Преслав Йорданов, Диян Дончев, Йордан Върбанов, Румен Геориев, Румен Рангелов (Владимир Манолков, Венцислав Христов, Христо Златински, Пламен Крумов, Златко Петров)