Преотстъпеният от гранда Левски на Локомотив (София) - Илия Димитров блесна с два гола при победата на "железничарите" с 3:1 над третодивизионния Миньор (Перник).

Локо записа успеха си в контролна среща, която се игра на стадиона в квартал "Надежда".

Локомотив (София) смени Левски със Славия

Проверката е насрочена за 15 февруари

Първото полувреме завърши при резултат 0:0. Леко териториално предимство имаше отборът на Локомотив, а двата тима пропуснаха по една чиста голова ситуация.

Локомотивци откриха резултата в 57-ата минута чрез Илия Димитров, който засече върната от крилото топка и от 10-ина метра я прати в мрежата на перничани - 1:0.

По абсолютно същия начин стана и второто попадение в мача, което падна в 67-ата минута, а негов автор отново беше Димитров. Само след още 120 секунди Емил Виячки си вкара автогол в опита си да пресече центриране в наказателното поле и така Миньор се върна в мача.

Калоян Караджинов: Николай Гигов съсипа Локо (София)

"Много беше тъжно при награждаването"

Крайното 3:1 оформи Александър Манолов, който нахлу в наказателното поле минута преди последния съдийски сигнал.