Локомотив (Пловдив) загуби от Тотнъм с 1:2 в мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. "Смърфовете" поведоха в 70-ата минута чрез Георги Минчев. Кулминацията в двубоя бе осем минути по-късно.

Тогава Кейн попречи на Луков да избие топката след центриране от корнер и главният рефер имаше всички основания да отсъди нарушение срещу стража. Вместо това Бен Дейвис нанесе удар с глава, който Диниш Алмейда изби от голлинията с ръка. Португалецът закономерно получи директен червен картон, а германският рефер посочи бялата точка.

Малко след това втори жълт картон бе показан на Бирсент Карагарен. Първоначално не стана ясно защо деветката бе пратен под душовете. Националът обаче е започнал да рови точката за изпълнение на дузпа, поради което бе санкциониран официално за втори път.

В 85-ата минута Танги Ндомбеле направи пълен обрат.

Тотнъм победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 като гост в Лига Европа