Мартин Камбуров се намира в безпрецедентна "голова суша" в своята професионална кариера. Преди няколко месеца таранът не спираше да къса противниковите мрежи. Нападателят на Локомотив (Пловдив) имаше 10 гола на сметката си и дишаше във врата на Клаудиу Кешеру (Лудогорец) и Жоао Пауло. Камбуров вкара в 10 двубоя по веднъж. Така общият брой на попаденията му в елита станаха 183, което му отрежда пето място във вечната ранглиста на стрелците у нас.

Запалянковците чакаха всеки следващ мач, в който да станат свидетели на нещо епохално - да се изкачи на четвъртото място, което в момента се заема от легендата на Локомотив и българския футбол Христо Бонев. Зума е със 185 гола в елита. Този момент обаче така и не настъпи.

Няма Камбуров, няма победа...

Това е деветият мач от 2014 година насам, в който нападателят не играе

През пролетта Камбуров влезе в безпрецедентна за него суша. За последно той се разписа на 29 ноември 2016 година. Тогава Локомотив победи с 2:0 последния в класирането Монтана, в двубой от 16-ия кръг на първенството. Капитанът на "черно-белите" се разписа в 83-ата минута, оформяйки крайния резултат.

Оттогава таранът обаче не е поразявал противниковите мрежи. А е видно, че през пролетта формата му спадна. Той взе участие в 6 двубоя (след този с Монтана), в които не можа да намери начин да прокара топката зад голлинията. В момента Камбуров е в серия от 547 минути без гол - 9 часа и седем минути, пише "Тема: Спорт".

Капитанът на Локо (Пд) е амбициран да се отпуши при гостуването на Берое. Мачът в Стара Загора е в събота, 1 април, от 15:00 часа. А защо да не вкара и два гола - нещо, което не е правил в един мач през настоящата кампания?

Интересното е, че през есента Камбуров също в един момент сякаш бе влязъл в криза - не бе вкарвал в продължение на 295 минути (4 часа и 55 минути) между 10-ия и 13-ия кръг, но се отпуши точно срещу Берое. Той откри резултата срещу заралии на "Лаута" в 57-ата минута, но след това Охене успя да изравни.