Отборът на Локомотив (Пловдив) разгроми пернишкия Миньор с 6:1 в учебна игра между двата отбора, която се игра днес в Самоков, където пловдивчани прекарват подготовката си.

Още в 4-ата минута футболистите на Бруно Акрапович поведоха в резултата след попадение на младия канадец Алесандро Хожабрапур, който засече центриране с глава и откри за 1:0.

Перничани можеха да изравня малко след това, но Абдулахи изчисти топката пред голлинията. "Чуковете" пропуснаха още един шанс след добро спасяване на вратаря Евтимов, но все пак стигнаха до равенство в 15-ата минута.

В 39-ата минута пловдивчани възстановиха преднината си с попадение на каращия проби хърватин Дуйе Мърдеса, и така при 3:1 дойде почивката.

Втората част започна с попадение на младия Димитър Законов, който покачи на 3:1 за Локомотив с удар от дистанция. "Смърфовете" дръпнаха с 4:1 след добро изпълнение на Михалевич от въздуха, а отново той вкара за 5:1 минути по-късно. Крайният резултат 6:1 оформи Димитър Законов, който се възползва от пробив по десния фланга и реализира втория си гол в срещата.

Бирсент Карагарен е новият капитан на Локомотив (Пловдив)

Карагарен е новият капитан на Локо (Пловдив)