Локомотив (Пловдив) отбеляза по подобаващ начин 90-годишнината си. Българският състав победи бронзовия медалист в словашкото първенство от миналия сезон Спартак (Миява).

„Смърфовете“ спечелиха с 1:0, а единственото попадение в срещата бе дело на Мартин Камбуров в 25-та минута.

Старши треньорът на Локомотив Илиан Илиев пусна два почти различни състава през двете полувремена. Той даде възможност за изява на някои от по-младите футболисти в своя състав.

Локомотив започна мача със следния състав: Ел Харуби, Димитър Везалов, Георги Вълчев, Ивайло Марков, Иван Горанов, Ванчо Траянов, Рашид, Дани Кики, Симеон Райков, Димо Бакалов, Мартин Камбуров.

Лудогорец уважи Локомотив (Пловдив)

Георги Караманджуков поднесе плакет на "смърфовете"

Любош Колар демонстрира добра скорост в 8-та минута, след което стреля, но Ел Харуби демонстрира добър рефлекс и успя да избие в корнер. След центриране от корнер в наказателното поле на Локомотив, Петер Славек стреля от чудесна позиция, но над напречната греда в аут.

Локомотив (Пловдив) организира атака на скорост в 15-та минута. Мартин Камбуров взаимодейства добре добре с Димо Бакалов, който стреля, но Солничка успя да се намеси и да избие в корнер.

Локомотив (Пд) помогна на градски съперник

"Смърфовете" даряват средства на закъсалия Спартак

Локомотив Пловдив поведе в 25-та минута, когато Ванчо Траянов намери Мартин Камбуров със страхотен пас зад гърба на защитата, а опитният голаджия се измъкна от опеката на Петър Павлик, след което напредна и с перфектно докосване от въздуха прехвърли вратаря на словаците Петър Солничка. Ел Харуби получи контузия и бе сменен в 31-та минута от Илко Пиргов.

На полувремето Локомотив (Пловдив) почете част от своите легенди, които получиха плакети.

Локо (Пд) почете Аян Садъков

Крушарски отличи легендата на клуба

Отборът започна второто полувреме със следния състав: Илко Пиргов, Пламен Крумов, Георги Вълчев, Ивайло Марков, Ясин Амрауи, Веселин Марчев, Рашид, Йевтовски, Бирсент Карагарен, Георги Чукалов, Димитър Велковски.

В 60-та минута Пламен Крумов центрира остро в наказателното поле на Спартак, а Лукаш Бено бе на път да си отбележи нелеп автогол, топката срещна десния стълб на вратата.

Локомотив (Пловдив) гостува на Славия в събота на стадион „Васил Левски“.

Камбуров: Разберете, за мен Локомотив е религия!

"Други клубове не ме интересуват, тук е сърцето ми"