Лекарският щаб на Локомотив (Пловдив) прави всичко възможно централният защитник Давид Малембана да бъде на разположение на треньора Александър Тунчев за домакинството на Лудогорец.

Локомотив ще бъде удостоен с почетен знак на Пловдив

Награждаването ще се състои в 11:00 часа

Малембана се контузи в последната контрола на "черно-белите" преди старта на първенството - 3:1 срещу втородивизионния Хебър. Бранителят получи травма още през първото полувреме.

През миналата седмица той започна тренировки, но в крайна сметка отпадна от групата за гостуването на Черно море. Двубоят на "Тича" завърши 0:0, а с изпуснатите 2 точки Локо отстъпи второто място в класирането на ЦСКА.

Срещу варненци вместо Малембана в защита игра Крис Гомис. Французинът отново ще е титуляр, ако Давид не бъде готов да започне от първата минута на срещата, прогнозира "Тема спорт".

Александър Тунчев: В Локомотив (Пловдив) няма напрежение