Локомотив (Пд) отнесе тежко поражение с 0:3от ПСВ Айндховен в първия си мач от приятелския турнир Маспаломас на Канарските острови. Така „смърфовете" ще се изправят срещу китайския Шанхай в спор за третото място след няколко дни.

Двата отбора не започнаха срещата на високи обороти,което бе и разбираемо с оглед на факта, че все пак ставаше дума за контрола. Постепенно ПСВ установи контрол върху играта и стигна до първия си гол в 38-ата минута. Лусиано Нарсинх бе намерен близо до пеналта и с точен удар в ъгъла на вратата матира Данчо Господинов.

След почивката играта продължи да се води в по-спокойно темпо, но по-голямата класа на холандците отново си каза дума и в 66-ата мин. те удвоиха аванса си. Резервата Флориан Йозефзоон получи добро центриране и с глава направи резултата 2:0.

Локомотив имаше една добра атака в 74-ата мин, когато Медес бе изведен с пас от дълбочина, но вратарят на ПСВ излезе и пресече подаването под нос на играча на пловдивчани.

В 81-ата мин.пък Мемфис Депай финтира Асен Георгиев и с хубав шут форми крайното 3:0. На финала в турнир ПСВ ще срещне немския Аугсбург.

ПСВ АЙНДХОВЕН- ЛОКОМОТИВ (ПД) 3:0

1:0 Нарсинх (38')

2:0 Йозефзоон (66')

3:0 Депай (81')

Локо Пд: 12.Йордан Господинов, 7. Йордан Тодоров, 33. Александър Тунчев, 75. Аймен Белаид, 87. Диего Фераресо,22. Аласан Ндайе,5.Казнаферис,9. Дани Кики,20. Тижани Белаид, 11. Мартин Камбуров и 91. Крис Гади

ПСВ: Титон, Тамата, Хендрикс, Кох, Бренет, Махер, Схаарс, Парк, Бакали, Локадия, Нарсинх.