Локомотив постигна първата си победа по време на подготвителния лагер в Турция, след като надигра втория състав на Ред бул (Залцбург) с 3:1. Спарингът се състоя на терена на намиращото се близо до Белек градче Кадрие.

Преди това черно-белите имаха загуба от Кошице (0:1) и равенство 1:1 срещу Лвов. Съперникът им се подвизава във втора австрийска дивизия и е на 7-о място във временното класиране.

Старши треньорът Наджи Шенсой пусна в игра следния състав: Акалски, Кюмюрджиев, Сингбо, Бенжелюн, Йошев, Мечечиев, Лазаров, Чипев, Илиев, Даксон и Хазуров. Този път двойка централни бранители бяха Сингбо и Бенжалюн, а отбраната допълваха Кюмюрджиев и Йошев.

Мечечиев отново игра като десен халф, а Здравко Лазаров като ляв. В центъра на полузащитната линия се подвизаваха Чипев и Боян Илиев, център нападател бе Хазуров, а зад него действаше Даксон.

Смърфовете поведоха в резултата още в 10-ата минута, когато Здравко Лазаров напредна от ляво и намери Даксон пред дъгата на наказателното поле. От там бразилецът прати с прецизен удар топката в мрежата на австрийците.

В 31-ата минута Кюдраого бе изведен в удобна позиция, финтира Бенжалюн и изравни – 1:1. В края на полувремето прехвърчаха искри между двете треньорски скамейки. След фаул срещу Даксон Шенсой и наставникът на Ред Бул - Нико Ковач, размениха реплики на сръбски.

След почивката в игра последователно влязоха Ставрев, Валери Георгиев, Сечков, Кики, Панос, Ерош, Том, Трифонов и Чиликов, като пълни 90 минути направиха единствено Сингбо и Кюмюрджиев.

В 79-ата минута Георги Чиликов отбеляза първия си гол с екипа на Локомотив след добър пробив и пас на Красен Трифонов. Две минути по-късно Евертон Джилио - Том се разписа с много красив удар от около 25 метра и оформи крайното 3:1.