Отборът на Локомотив (Пд) записа ново тежко поражение на австрийска земя. Този път момчетата на Емил Велев отстъпиха с 4:1 на румънския шампион Клуж.

Хетттрик наниза гръцкия нападател на Клуж Пантелис Капитанос, а едно попадение добави Мафтей. За "смърфовете" точен бе Христо Спасов в края на мача, който успя да се възползва от добро центриране на новото попълнение Тодор Тимонов.

Това е четвърта загуба от пет мача за Локомотив, като "железничарите" все още нямат победа от началото на предсезонната си подготовка. Досега те паднаха от Зестафони (Грузия), Теута (Албания) и Стяуа (Румъния) и завършиха наравно с Ягодина (Сърбия).

Четирима основни футболисти не играха за Локомотив в този мач - Кирил Котев, Драги Коцев, Даксон да Силва и Сержиньо бяха извън състава.

Днес пловдивчани не успяха да окажат никаква съпротива на отбора на Клуж и още на почивката губеха с 3:0. Втората част румънците излязоха с напълно различен състав, но и това не помогна особено на избраниците на Велев.

В 71-ата минута Клуж направи резултата 4:0, преди все пак Спасов да вкара почетно попадение в 80-ата минута. Така лошите новини за Локо само броени дни преди първият мач в евротурнирите не спират да валят.

В Австрия финалистът за Купата на България ще играе още два мача - срещу Легия Варшава в четвъртък и срещу скромния катарски Ал Джаир в събота. На 19-и юли в Ловеч е първия мач срещу Витес в Лига Европа.

Локомотив (Пд) - Клуж 1:4
0:1 Капетанос (27')
0:2 Капетанос (38' дузпа)
0:3 Капетанос (41')
0:4 Мафтей (71')
1:4 Спасов (80')

Локо (Пд): Господинов, Родригес, Саламастракис, Христозов, Венков, В. Георгиев, Стефанов, Д. Георгиев, Тодоров, Тасио, Лазаров (Байха, Тимонов, Дьогуе, Йорданов, Маркес, Маламов, Спасов)