След деветдесет минутна среща със заместник кмета на Пловдив Георги Шопов спортните клубове, развиващи дейност в комплекс „Лаута” решиха бъдещата спортна база да се строи от футболния клуб с президент Галя Топалова.
Председателите на дружествата по волейбол, борба, лека атлетика, тенис и бокс се съгласиха „смърфовете” да са едноличен собственик, а те да ползват базата без да плащат наеми. До 29 февруари Община Пловдив ще изготви договор-споразумение, в което ще има упоменато изричното условие, че спортен комплекс „Лаута” ще се строи и
стопанисва от футболния клуб.
Отпадна идеята на кмета Славо Атанасов Общината да стане съсобственик с 25%.
Президентът на Локомотив Галя Топалова заяви след срещата, че след като спечели конкурса за концесия първият официален мач ще се изиграе след три години от първа копка. „Имам достатъчно търпение. Надявам се Общината да работи с по-ускорени темпове”, каза Топалова.
На 29 февруари по същия въпрос в кабинета на кмета ще заседават и спортните клубове от стадион „Христо Ботев”.
Ботяф фен
на 21.02.2008 в 22:55:04 #1Славчо е ЖЪЛТА К У Р В А като тези: http://www.vbox7.com/play:60db6664 http://www.snimka.bg/album.php?album_id=180958&photo=3 http://www.picvalley.net/u/292/72956_917.JPG