Локомотив (Пловдив) победи трудно Ботев във Враца с 1:0 и поне за няколко часа се завърна на върха в efbet Лига. Мачът беше много атрактивен през първото полувреме и слаб след почивката.

Георги Минчев вкара единственото попадение в 27-ата минута. В края на срещата капитанът на врачани Валери Домовчийски изпълни безобразно дузпа и лиши своя отбор от точка.

Ботев (Враца) - Локомотив (Пловдив), на живо

Ботев (Враца) - Локомотив (Пловдив) 0:1, домакините изпуснаха дузпа

"Смърфовете" искат да продължат гонитбата на лидера Лудогорец

Мачът започна с много високо темпо още в първите минути. Гостите искаха бързо да вкарат гол, а домакините с много здрава игра също търсеха попадение.

Момчетата на Антони Здравков бяха здраво групирани отзад, което не им пречеше да разгръщат бързи контри. Така положения имаше и пред двете врати. Домакините на два пъти поискаха дузпа, но Никола Попов остана безмълвен.

В 27-ата минута Димитър Илиев центрира прецизно отдясно и Георги Минчев през двама защитници простреля Костов с глава за 0:1.

Последваха много силни минути на гостите, но Костов направи серия от страхотни спасявания. Стражът успя с много усилие да предотврати и автогол на Н'Диайе.

Малко преди почивката имаше повече нерви в моментите, когато "железничарите" се дръпнаха назад.

След почивката качеството на играта падна много. Александър Тунчев наблегна на опазването на резултата и прибра своя отбор.

Имаше много битка, но играта много се накъса и сби. Домакините пробваха нещо като натиск, но рядко стигаха до добри ситуации.

Антони Здравков направи нужните смени, като първо вкара вкара Юлиан Ненов, а после и Валери Домовчийски.

Ветеранът имаше една добра ситуация след корнер, когато топката се удари в него и излезе в аут.

Всичко вървеше към минимална победа за Локомотив, когато Гомис в 82-ата минута направи дузпа след нарушение срещу Даниел Гаджев.

Домовийски се нагърби с отговорността да изравни. Той залъга Луков, но стреля над гредата, като топката тупна на горната мрежа. Непростим Пропуск! Оказа се, че капитанът не е трябвало да бие дузпата, след като от 30 дни не е тренирал.

В оставащото време врачани хвърлиха всичко напред, но основно набялгаха на надритване по дясното крило. Там над всички беше Момчил Цветанов, който печелеше почти всички единоборства.

Така Локомотив (Пловдив) вече има 30 точки и за няколко часа със сигурност е лидер в efbet Лига.

Ботев (Враца) остана на осмо място с 15 точки.