Марек победи Вихър (Горубляне) с класическото 3:0, в контролна среща, играна в село Марикостиново. Дупничани откриха резултата в 25-ата минута. Тогава Ради Иванов изпълни пряк свободен удар и топката попадна в Таскович. Той стреля, топката се отби в гредата и влезе в мрежата за 1:0.

След гола софиянци заиграха по-открито и атакуващо. В началото на второто полувреме стигнаха до опасни положения пред резервния вратар на Марек Евгени Спасов.

Голмайсторът на Марек Кръстовчев обаче попари надеждите им за изравняване, като вкара за 2:0 след удар отблизо в 68-ата минута. Десет минути преди края на срещата Кирил Кръстев направи резултата класически.

Попадението му бе много красиво, след като халфът прехвърли вратаря на Вихър с удар от 50 метра. За Марек в контролата играха изгонените от ЦСКА Aбаши и Одуче. Абаши престоя на терена едва 10 минути и ще бъде отпратен, докато Одуче записа греда, но едва ли ще остане.

Марек - Вихър 3:0 (1:0 Таскович 25, 2:0 Кръстовчев 68, 3:0 Кръстев 80)

Марек: Спасов, Иванов, Св. Георгиев, Шомев, Таскович, Кръстев, Дим. Георгиев, Петев, Редовски, Кръстовчев, Одуче (Божанков, Симеонов, Ризов, Абаши)
Вихър: Гьорев, Андонов, Асенов, В. Найденов, Манасиев, Вълков, Атанасов, Василев, Пилитов, Станев, Божов.