Отборът на Ливърпул продължава успешното си представяне в предсезонната подготовка. Мърсисайдци се наложиха с класическото 3:0 над Тайланд в приятелски мач, който се игра в Банкок.

Много силен мач за англичаните изигра Филипе Коутиньо. Нисичкият бразилец откри резултата в мача в 16-ата минута, когато първо направи за смях няколко бранители на съперника, след което с техничен удар по земя матира противниковия страж.

След почивката момчетата на Брендън Роджърс стигнаха до още две попадения, дело на Яго Аспас и капитана Стивън Джерард.

Голямата звезда на Ливърпул - Луис Суарес, отново не започна в стартовия състав. Уругваецът обаче все пак се появи в игра в средата на втората част, когато замени Фабио Борини. На този етап Суарес продължава да държи на тръни шефовете на „червения" клуб, като отказва категорично да каже дали остава на „Анфийлд" или не.

Тайланд - Ливърпул 0:3

0:1 Коутиньо (16)

0:2 Аспас (49)

0:3 Джерард (59)

Ливърпул: Симон Миноле, Хосе Енрике, Даниел Агер, Коло Туре (69 - Мартин Шкъртел), Глен Джонсън, Лукаш Лейва, Джо Алън (80 - Луис Алберто), Стивън Джерард, Филипе Коутиньо (69 - Джордан Хендерсън), Яго Аспас (60 - Джордън Ибе), Фабио Борини (61 - Луис Суарес).