Ливърпул победи Кристъл Палас в двубой от втория кръг на Висшата лига на Англия.

Срещата на стадион "Анфийлд" завърши с минимален успех за домакините с 1:0. Автор на единственото попадение в мача стана Садио Мане, разписал се след 73 минути игра.

Първото домакинство на Ливърпул за новия сезон се оказа успешно - нещо, което винаги е от значение на Острова, в борбата за място в Топ 4.

През седмицата мърсисайдците направиха важна крачка към групите на Шампионската лига, след като надиграха Хофенхайм в Германия.

Ливърпул с минимален аванс срещу Хофенхайм преди реванша на "Анфийлд" (ВИДЕО)

Ливърпул с минимален аванс срещу Хофе преди реванша на "Анфийлд" (ВИДЕО)

18-годишен вкара изумителен гол за мърсисайдци

Ливърпул направи отлични игри по време на предсезонната си подготовка, като записа и престижни победи над европейски грандове, но преди седмица изпусна нелепо победата срещу Уотфорд - 3:3.

Лошата новина за "червените" отново бе свързана с Филипе Коутиньо. Бразилецът е аут от сметките поради контузия, а отделно от това непрекъснатите информации за негов трансфер в Барселона тровят атмосферата в отбора.

Гостите започнаха трагично новия сезон, след като бяха разбити с 3:0 от Хъдърсфийлд, но днес не допуснаха подобно развитие на двубоя.

Единственият гол бе отбелязан от Садио Мане в 73-ата минута на сблъсъка, като голаджията се възползва от открила се пред него възможност, поредна в мача, като този път бе точен за оказалото се и крайно 1:0.

Макар и минимална, победата бе доста важна за мърсисайдци, предвид не особено убедителното представяне и на част от другите фаворити за призово класиране в шампионата на страната.