Ливърпул постигна до изключително важна победа в борбата на тима за място в Топ 4.

"Мърсисайдци" се наложиха с 1:0 като гост над Уотфорд, а черешката върху тортата бе в секундите преди края на първото полувреме, когато Емре Джан реализира един от претендентите за гол на сезона във Висшата лига.

Лукас Лейва центрира към Джан, който от наказателното поле засече топката със задна ножица по забележителен начин, за да може кълбото да се оплете в мрежата за 1:0!

През втората част Ливърпул продължи да доминира, като в същото време стоеше добре в защита. С успеха "мърсисайдци" събраха актив от 69 точки. Зад формацията на Юрген Клоп остават двата гранда от Манчестър - Сити и Юнайтед, които имат съответно по 66 и 65 точки, но и мач по-малко.

Неприятната новина за Ливърпул бе контузията на Фелипе Коутиньо, който напусна принудително още в 13-та минута от Адам Лалана. Английският национал пък можеше да открие 20-ина минути, след като се появи в игра, но ударът му разтресе напречната греда.

Уотфорд - Ливърпул 0:1