Отборът на Ливърпул постигна впечатляващ успех с 6:1 над Лийдс като гост в двубой от 31-ия кръг на Премиър лийг, игран на стадион "Елънд Роуд".

След опознавателни първи 30 минути, гостите откриха в 35-ата минута чрез Коди Гакпо, който порази вратата от близко разстояние след асистенция на Трент Александър-Арнолд.

Само четири минути по-късно Мохамед Салах удвои. В началото на втората част Луис Синистера върна интригата след груба грешка на Ибрахима Конате. "Червените" бързо си върнаха аванса от два гола с попадение на Диого Жота в 52-ата минута, който отдавна не се беше разписвал.

Ливърпул се насочва към ас на Брайтън

Червените искат да се подобрят в средата на терена за следващия сезон

Той завърши бърза атака на гостите от границата на наказателното поле. Това сякаш пречупи духа на йоркширци. В 64-ата минута Мохамед Салах оформи своя дубъл от близка дистанция, а в 73-ата минута същото стори и Диого Жота, който от движение завърши флангова атака.

Крайният резултат оформи влезлият като резерва Дарвин Нунес, след като излезе 1:1 срещу стража на Лийдс. Така отбраната на йоркширци допусна цели 11 гола в последните си два мача, след като в миналия кръг отстъпи с 1:5 пред Кристъл Палас.

Преди срещата пък двата отбора почетоха жертвите от трагедията на "Хилзбъро" преди 34 години.