Ливърпул записа първа победа в предсезонните контроли, след като надви с 3:1 Лион. Това бе и последната проверка на "червените" преди мача за Камюнити Шийлд" в неделя срещу Манчестър Сити.

Срещата днес се игра в Женева.

Двубоят започна с грешка на Алисон, който не успя да хване едно центриране отдясно. Реферът прецени, че вратарят е фаулирал Муса Дембеле и отсъди дузпа. Зад топката застана Мемфис Депай, който откри резултата.

В 17-ата минута Ливърпул изравни с гол на Роберто Фирмино. Бразилският нападател се разписа с удар с левия крак.

Четири минути по-късно "мърсисайдци" излязоха напред в резултата, когато Йоаким Андерсен си отбеляза автогол.

Преднината на англичаните нарасна до 3:1 в 53-ата минута след много красиво изпълнение на Хари Уилсън, което спря в десния ъгъл на вратата на Лион.

До края на срещата нови голове не паднаха.

Клоп: Време за трансфери има, сигурен съм, че това няма да е последната година в историята на Ливърпул...

"Трябва ли да продадем петима, за да купим петима?"