По свой собствен начин трудната и изтощителна победа над Кристъл Палас (2:0) беше по-впечатляваща от унижението над Уест Хям миналата седмица. Ливърпул, който вече знае, че няма право да изпусне Манчестър Сити от поглед дори за секунда, трябваше да покаже здравина и да издържи на физическата атака на Палас, след като Джеймс Милнър откри резултата в последната минута на първото полувреме от дузпа. Налице е различно усещане на този отбор на мърсисайдци с предходни сезони. Те най-после са се научили как да печелят грозно!

Снимка 352575

Не са имали лидер в защитата като Върджил ван Дайк дълго време. Изчистването на холандеца в края постави топката на краката на Мохамед Салах. Той подаде на Садио Мане и сенегалецът уби интригата. Със сигурност Юрген Клоп се е чувствал удовлетворен да види как новата покупка имаше доминиращо присъствие в своето наказателно поле през първото полувреме.

Снимка 370298

Източник: Twitter

На база на видяното фокусът на Ливърпул едва ли ще се промени независимо от опонента. През миналия сезон те губеха точки от Бърнли, Евертън, Нюкасъл, Суонзи, Уотфорд и Уест Бромич, а всеки, който смята, че има лесни мачове във Висшата лига, може да попита Моуриньо и неговият Юнайтед. Загубата на "червените дяволи" от Брайтън бе напомняне на играчите на Клоп, че в съвременния футбол няма място за подценяване.

Нямаха и как да допуснат подобно нещо пред войнствената тълпа на "Селхърст Парк". Палас има навика да прави живота тежък на грандовете на Острова, особено на своя шумен стадион. "Орлите" се опитаха да последват примера на Брайтън и работиха неуморно, опитвайки се да отблъснат страхотната атака на Ливърпул далеч от наказателното си поле. И се получаваше през по-голямата част от първото полувреме.

Снимка 352587

Лондончани имаха на своя страна и великолепният Уилфред Заха, но нямаха късмет през първото полувреме, когато удариха греда. Дори Наби Кейта, новото динамо в халфовата линия на Ливърпул, имаше тежки моменти и изглеждаше учуден от жестокостта и желанието на домакините.

Въпреки това гвинеецът продължи да иска топката, а това е една от много му впечатляващи характеристики. Отказа да се скрие въпреки няколкото неубедителни решения, а способностите му да се включва в предни позиции прави още по-опасна атаката на мърсисайдци. Мане беше труден противник за младия Уан-Бисака, а Кейта, Робъртсън и Салах пропуснаха добри шансове да открият резултата по-рано. Имаше известни спорове дали Кралят на Египет е преиграл при фаула в наказателното поле. Истината е, че той извлече максималното от ситуацията и Майкъл Оливър посочи бялата точка.

Джеймс Милнър не сбърка от бялата точка и стана първият играч във Висшата лига с 8 поредни гола от дузпи! Милнър има общо 16 попадения за отбора, 9 от тях са от наказателен удар. През втората част Алисон демонстрира стойността си на елитен играч. В нощта, в която Лорис Кариус оформи трансфера си в Бешикташ, бразилецът демонстрира здрави ръце. И макар да е нелепо да се говори за задължителни 3 точки още през август, Мане ги достави на своя отбор в последните секунди.