Ливърпул продължава с фантастичното си представяне във Висшата лига! Мърсисайдци вече са явен фаворит за шампион на Англия, тъй като след днешния ден увеличиха преднината си пред преследвачите Манчестър Сити след загубата на "гражданите" от Лестър.

Формацията на Юрген Клоп победи Нюкасъл с 4:0 и вече и с 51 точки, с 6 повече от втория Тотнъм и 7 пред Манчестър Сити. На "Анфийлд" домакините нямаха особени проблеми срещу отбора, воден от Рафа Бенитес!

След малко повече от 10 минути игра Ловрен вдигна трибуните на крака, а до края на полувремето Ливърпул не създаде кой знае колко неприятности на съперника.

Снимка 397291

Втората част обаче протече изцяло под контрола на Ливърпул!

Мохамед Салах удвои резултата от дузпа, отсъдена да нарушение срещу египетската звезда на мърсисайдци. Техничарят вкара за 2:0 три минути след почивката.

До края на срещата остана време и за Джердан Шакири, който в 79-ата минута заърши продължителна атака, засичайки топката на празна врата - 3:0!

Крайният резултат бе оформен от Фабиньо, разписал се в 85-ата минута.

Ливърпул - Нюкасъл 4:0

1:0 Ловрен 11'
2:0 Салах 48-д.'
3:0 Шакири 79'
4:0 Фабиньо 85'