Ливърпул изигра много силен мач и победи с 4:1 като гост Уест Хем в среща от 11-ия кръг на Висшата лига. Мохамед Салах(21,75) се разписа на два пъти за "мърсисайдци", а по едно попадение добавиха Жоел Матип(24) и Алекс Окслейд-Чембърлейн(75). Почетният гол за "чуковете" бе дело на Мануел Лансини(55).

"Червените" събраха 19 точки и заемат 6-о място във временното класиране. Уест Хем е 17-и с едва 9 пункта.

За гостите изненадващо сред титулярите попадна Садио Мане, който едва в четвъртък поднови тренировки след контузия.

Снимка 321864

Ливърпул можеше да открие резултата още във 2-ата минута, но Харт спаси удар на Роберто Фирмино. В 9-ата минута домакините удариха греда чрез Аю.

В 22-ата минута Ливърпул организира страхотна контраатака започнала при изпълнение на корнер на "чуковете". Мане напредна и изведе Салах сам срещу Харт и египтянина не сбърка 0:1.

Садио Мане поднови тренировки с Ливърпул

Садио Мане проведе пълноценна тренировка с Ливърпул

Сенегалецът се възстановяваше от контузия в бедрото

Две минути по-късно Жоел Матип се възползва от меле в наказтелното поле и вкара за 0:2.

В началото втората част Уест Хем се върна в мача след гол на Мануел Лансини. Аржентинецът с техничен удар прехвърли Миньоле за 1:2. 55 секунди след това обаче Окслейд-Чембърлейн възстанови преднината от два гола в полза на Ливърпул. Първоначално Харт спаси удара на Окс, но английският национал не сбърка при добавката.

Снимка 321863

В 75-ата минута отново Мане и Салах комбинираха и египтянина с удар по диагонала направи резултата 1:4. До края на срещата отново Салах, Милнър и Фирмино пропуснаха да направят победата на Ливърпул още по-изразителна.