Ливърпул постигна успех срещу Брайтън с 2:1 в среща от 14-ия кръг на Висшата лига.

Отборът добави поредните си три точки в английския елит и увеличи предимството си пред втория Манчестър Сити, допуснал грешна стъпка по-рано днес.

Сити отново не победи, титлата изглежда все по-далеч

Осем точки разлика между "гражданите" и Ливърпул

Тимът на Юрген Клоп е лидер в класирането с 11 точки преднина пред "гражданите".

Като цяло отборът има пред себе си страхотен шанс да спечели първата си титла от 30 години насам. Сезонът обаче далеч не е свършил.

Ливърпул имаше нужда от 18 минути, за да поведе в резултата срещу Брайтън на "Анфийлд".

Върджил ван Дайк реализира красив гол с глава, след като получи отлична асистенция от Трент Александър-Арнолд, който центрира от пряк свободен удар.

Отново Ван Дайк бе точен 6 минути по-късно, покачвайки на 2:0.

Снимка 455309

В 76-ата минута Алисон остави тима си с човек по-малко на терена, получавайки червен картон, а три минути по-късно преднината на мърсисайдци бе намалена след попадение на Дънк.

Нова промяна в резултата обаче нямаше и така Ливърпул записа 13-ия си успех от началото на сезона.

Клоп: Има отбори, които тичат повече от нас