Ливърпул продължава своя шампионски поход във Висшата лига, побеждавайки Арсенал като гост с 0:2. По този начин тимът на Юрген Клоп остава в същото положение както преди мача - ако мърсисайдци спечелят всички мачове до края на сезона, отново ще бъдат шампиони на Англия.

Снимка 567079

Източник: EPA/БГНЕС

Диого Жота продължи невероятната си серия срещу Арсенал, след като в седмия си мач с фланелката на Ливърпул - за седми път разтресе мрежата на "артилеристите". Това се случи в 55-ата минута на срещата, използвайки грешката на вратаря Арън Рамсдейл. Само седем минути по-късно Роберто Фирмино подпечата победата на отбора на Юрген Клоп, който вече изостава само на точка от Манчестър Сити.

Снимка 567080

Арсенал остава четвърти с 51 точки, една повече от Манчестър Юнайтед и има два мача по-малко от "червените дяволи".