Новата звездна покупка на Ливърпул - Марио Балотели остана на скамейката до 74-ата минута при домакинството на тима на Мидълзбро, в срещата между двата състава от 3-ия кръг на турнира за Купата на Лигата.

Мачът бе спечелен изключително трудно от ливърпулци, но това се случи едва след изпълнение на дузпи. В редовното време резултатът беше 1:1, след продълженията 2:2, а при единайсетметровите наказателни удари достигна рекордните 14:13 вкарани дузпи!

Точни за победителите в редовното време и продължнията бяха Роситър и Сусо, а двата гола за Боро бяха дело на Адам Рийч и Патрик Бамфърд.

Решителната дузпа за Мидълзбро бе пропусната от Алберт Адома.

В атака за мърсисайдци в самото начало можеха да бъдат забелязани Рики Ламбърт и Лазар Маркович, а по крилото действаше и Рахийм Стърлинг.

Наставникът на гостите Айтор Каранка пусна срещу "червените" най-доброто, с което разполагаше, като в предни позиции отбраната на съперника тормозеше Енрике Мартинес - Кике.

Всичко започна по план за домакините като с мощен, неспасяем шут на Роситър те излязоха напред в резултата още в 10-ата минута, като при този резултат завърши и първото полувреме.

След малко повече от час игра обаче удар с глава от съвсем близка дистанция на Адам Рийч възстанови равенството, което се запази до края на редовните 90 минути.

Първото продължение завърши без да бъдат отбелязани голове, но в 109-ата минута, след разбъркване в наказателното поле на Боро и неточен удар на Балотели, топката попадна у Сусо, който я прати в мрежата за 2:1.

Ливърпул се виждаше краен победител от мача, когато в последните секунди на продължението Коло Туре събори съперников наказател в пеналта и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана младокът Патрик Бамфърд, който не сгреши за 2:2, пращайки мача към рулетката на дузпите.

Там се случи нещо още по-малко очаквано, като двата тима си вкараха по 13 дузпи (!), което или се дължеше на добрите способности на полевите състезатели, или пък на слабата форма на двамата вратари.

Все пак при 14-ите изпълнения отново Сусо не сгреши, а Адома не намери очертанията на вратата, което означаваше, че Ливърпул се класира за следващата фаза на надпреварата.

Ето и 11-те на Брендън Роджърс: Миноле, Туре, Сако, Енрике, Манкийо, Лейва, Лалана, Стърлинг, Роситър, Ламбърт, Маркович