Ливърпул записа рекордна за клуба шеста поредна домакинска загуба във Висшата лига. Шампионът на Англия отстъпи на Фулъм с 0:1 в мач от 27-ия кръг на Висшата лига. "Анфийлд" никога не е бил толкова дружелюбно място, а изглежда нападателите на Юрген Клоп съвсем забравиха как се вкарва.

Единственият гол в срещата реализира Марио Лемина в 44-ата минута.

Първата добра възможност се откри пред гостите. Кени Тете центрира в наказателното поле, а Джош Майа стреля акробатично, но встрани. "Мърсисайдци" отговориха веднага - удар на Диого Жота отблизо, който бе блокиран от защитник на лондончани.

В 11-ата минута Адемола Луукман смени посоката в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но топката профуча покрай дясната греда.

Отново той бе изведен зад гърба на защитата на домакините в 35-ата минута. Крилото навлезе в наказателното поле и вместо да подаде, стреля в близкия ъгъл, но Неко Уилямс решително изчисти в ъглов удар.

Четири минути по-късно Джердан Шакири опита късмета си от пряк свободен удар, но ударът му премина над вратата.

В последната минута на първото полувреме Фулъм вкара единствения гол в мача. Мохамед Салах се забави с изчистването на топката, позволявайки на Марио Лемина да му открадне топката. Халфът на гостите веднага стреля в долния десен ъгъл и реализира.

Снимка 521843

Домакините стартираха силно второто полувреме и в 47-ата минута Диого Жота беше близо до изравняването, но неговият удар от воле бе избит от Ареола.

Натискът на Ливърпул продължи и в 53-ата минута вратарят на гостите отново трябваше да се намесва, за да предотврати добро центриране на Робъртсън да стигне до Джердан Шакири.

След час игра капитанът на домакините Джеймс Милнър подари топката на Иван Кавалейро, който напредна опасно, но отбраната на Ливърпул успя да предотврати опасността.

Садио Мане стреля опасно с глава в 71-вата минута след центриране на Наби Кейта, но топката се отби от лявата греда на Ареола, а след това Жота не успя да направи добавка.

Жота: Феновете бяха от голяма помощ за поддържането на домакинската серия

Нападателят на Ливърпул се завърна в игра

До края на мача двата тима не предложиха нищо по-интересно.

Така Ливърпул продължава да затъва и вече е на седмо място с 43 точки. Фулъм спечели геройски три пункта, които могат да се окажат спасителни. 17-ият Брайтън вече е с равни точки (26), а лондончани са на път да излязат от зоната на изпадащите.