Ливърпул катастрофира с всичка сила срещу Уулвърхемптън, в среща от 4-ия кръг на ФА Къп.

Битката на "Анфийлд" завърши с победа за гостите с 2:1 и по този начин мърсисайдци отпаднаха от поредната си надпревара през сезона.

Точни за победителите бяха Ричард Стиърман и Андреас Вайман, разписали се още през първата част от двубоя.

Ориги вкара за домакините 4 минути преди края.

Домакините се изправиха срещу 18-ия в Чемпиъншип, като преди началото се смяташе, че не трябва дори да се коментира кой е фаворитът в този мач. Още повече, че срещата се игра край река Мърси.

Реалността обаче съвсем не отговори на очакванията.

Юрген Клоп не можеше да разчита на контузените Богдан, Груич, Лалана и Ингс, както и на Мане, който има ангажименти с националния тим на Сенегал, но това едва ли бе основната причина за поражението днес.

Снимка 275781

"Мърсисайдци" не се намират в най-доброто си състояние и тимът има на сметката си цели 4 поражения в последните си вече 6 мача от всички турнири.

Клоп даде шанс на някои резерви днес, като младостта си каза думата и футболистите на "червените" съвсем не убедиха, че могат да се справят с напрежението в подобен мач.

Снимка 275782

Това беше и първи мач между тези два състава, в тази фаза на турнира, от над 65 години насам.

В статистически план "мърсисайдци" бяха загубили само един от последните си седем двубоя срещу този противник, но статистиката беше променена, и то съвсем не по вкуса на Клоп.

Всичко бе решено още в откриващите 45 минути от мача, като само 52 секунди след първия сигнал, гостите вече водеха в резултата.

Снимка 275783

Центриране от свободен удар намери включилия се на върха в атаката Ричард Стиърман, който с глава препарира Кариус за 0:1.

Вратарят на Ливърпул определено не беше на мястото си, а не тръгна и да пресреща топката, което му изигра лоша шега.

Четири минути преди почивката Вайман само затвърди онова, което всички виждаха на терена - че по-опасен е съставът на Уулвс, реализирайки попадение за 0:2.

Снимка 275784

Въпреки извършените промени от Юрген Клоп, тимът му не успя да обърне развоя на срещата и загуби, което не беше прието никак положително от феновете на клуба.

Почетен гол все пак бе отбелязан, като негов автор стана Дивок Ориги, разписал се в 86-ата минута.

Неуспешната серия на Ливърпул продължава.