Ливърпул допусна тежка домакинска загуба във Висшата лига, след като позволи да бъде надигран на собствения си "Анфийлд".

"Мърсисайдци" отстъпиха с 0:3 пред госта си Уест Хем, а като за капак в следващия мач няма да може да се възползва от услугите на един от основните състезатели в игровата си постройка - Фелипе Коутиньо.

Последният получи червен картон и няма да е на разположение на Брендън Роджърс в следващия двубой на отбора.

Иначе самият мениджър на "червените" доказа, че на теория разбира от британски футбол, като неговите очаквания за тежък сблъсък, дори и поражение от "чуковете" се оправдаха.

Преди началото днес Роджърс предупреди, че "Уест Хем не е като Арсенал", визирайки равенството на тима си с "артилеристите" от предишния кръг и предупреди футболистите си да са максимално предпазливи.

Те обаче явно не приеха съвета на наставника съвсем сериозно и съответно си понесоха вината за тази своя фриволност.

След само 3 минути игра Ланзини смълча страховито трибуните на "Анфийлд" с попадение за 0:1, което буквално изглади всички бръчки от иначе изразителното лице на Роджърс.

Неприятната новина за домакините бе, че съперникът им не спря атаките си, а дори напротив - използваше всяко откриване на опонентите си, за да ги притеснява на контраатака.

При една такава след 29 минути игра Марк Нобъл съвсем изуми щаба и феновете на "червените", разписвайки се за 0:2.

Някъде тук футболистите на Уест Хем все пак намалиха чувствително оборотите и се оттеглиха в задни позиции, позволявайки на Бентеке и компания да експериментират с топката и да притежават инициативата в срещата.

Вместо "мърсисайдци" да се доберат до попадение на своя сметка, те останаха с човек по-малко на терена малко след началото на вторите 45 минути. Коутиньо бе изгонен от терена и съвсем усложни задачата на тима си.

Малко преди края и голмайсторът Ноубъл пое преждевременно към съблекалните, получавайки червен картон, а във втората минута на продължението Сако оформи и катастрофалното крайно 0:3, пращайки домакините в нокаут.

Нови попадения не бяха отбелязани, което означаваше едно - първа загуба за Ливърпул през сезона, а в същото време сериозна доза респект за лондонския гост на "Анфийлд".