90+7′
Турнир: УЕФА Лига на конференциите Стадион: Стадион под Белия бряг, гр. Мостар (Босна и Херцеговина) Зрители:
90+7′

Край на мача!

90+6′

Жълт картон и за Антонио Парера.

90+1′

Малко след началото на добавеното време резервата Вини Трибуле  реализа гол в полза на гостите, но пападението бе отменено заради засада на камерунския нападател.

90′

Шест минути добавено време на срещата.

86′

Офанзивна смяна в отбора на Ботев. Янис Карабельов е заменен от Вини Трибуле.

84′

ГОЛ ЗА ЖРИНСКИ (МОСТАР)! ТОМИСЛАВ КИШ!

Малко преди края на редовното време, домакините стигнаха до второ попадение. Марио Чуже нахлу към наказателното поле и видя Томислав Киш, който бе оставен абсолютно непокрит и с премерен удар изпрати топката в долния десен ъгъл на пазената от Ханс Кристиан Бернат врата.

80′

Капитанът на "канарчетата" Ивелин Попов е сменен от Алекса Мараш.

71′

След центриране от корнер Шунич се извиси и отправи удар с глава, но топката премина над напречната греда на вратата пазена от Ханс Кристиан Бернат.

69′

Жълт картон и за Янис Карабельов.

63′

Посавец и Млинар отстъпиха местта си на терена на Савич и Киш.

63′
56′

Нвачукву е сменен от Корошец.

52′

Удар на Милнар от фаул, Бернат успя да избие.

Снимка 678992

Източник: Ботев Пловдив фейсбук

52′

Жълт картон и за Йонас Там.

48′

Млинар от състава на домакините получи жълт картон.

45′

Второто полувреме започна.

45′

Двойна смяна в състава на Ботев (Пловдив) на почивката. Играта напуснаха Секулич и Акере  а вместо на тях на терена се появиха Диабате и Укаки.

45+5′

Край на първата част!

45+2′

В добавеното време на първата част Ботев можеше да изравни резултата. "Канарчетата" организираха скоростна контраатака, Кристиан Нвачукву напредна и изведе Акере, който без забавяне отправи удар, вратарят на Жрински се намеси отлично.

Снимка 678994

45′

Шест минути добавено време на първата част.

41′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА АНТОАН КОНТЕ!

Малко след като домакините поведоха в резултата, "канарчетата" останаха с човек по-малко. Националнът на Гвинея очевидно бе провокиран,  нервите на бранителя не издържаха и той опита да удари противниковия играч, като за тези си действия бе изгонен.

39′

ГОЛ ЗА ЖРИНСКИ! МАЛАХУСЕЙНОВИЧ!

По-добрата игра на домакините даде резултат в края на първото полувреме. Те развиха нападение по десния фланг, стигна се до центриране, защитата на "канарчетата" не се ориентира добре, а Мулахусейнович отправи неспасяем удар с глава и откри резултата.

37′

Играчите на Жрински (Мостар) успяха да осъществят добра комбинация, Нардин Мулахусейнович се озова на стралкова позиция, но ударът му по диагонала не намери целта.

33′

Вратарят на Ботев (Пловдив) Ханс Кристиан Бернат получи жълт картон.

28′

Удар на Антонио Иванчич от фаул Бернат спаси без особени затруднения.

28′

Кристиан Нвачукву получи първото официално предупреждение в срещата.

22′

Бернат спаси удара от бялата точка!

Франо Млинар се нагърби с изпълнението и стреля в долния десен ъгъл на вратата, но вратарят на "канарчетата" усети посоката и улови топката.

21′

Дузпа за Жрински!

След центриране от левия фланг Нардин Мулахусейнович отправи удар с глава, Ханс Кристиан Бернат и изби, Матия Малекинушич опита добавка, но стражът на "канарчетата" го фаулираи съдията Роб Хенеси отсъди най-тежкото наказание във футбола.

7′

Първата голова възможност в срещата се откри пред "канарчетата". Ивелин Попов намери Мартин Секулич, който отправи удар, топката тупна пред вратаря на Жрински, но стражът на домакините се справи и изби в корнер.

Снимка 678993

6′

Принудителна смяна в състава на домакините. Йосип Чорлука е заменен ог Керим Мемия.

1′

Двубоят на стадион „Бйели брйег“ започна!

97. Давид Чамбер 99. Алекса Мараш

Босненският Зрински (Мостар) се изправя срещу Ботев (Пловдив) в мач-реванш от третия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите. Срещата на "Стадион под Белия Бряг" в Мостар стартира в 21:00 часа.

"Канарчетата" имат гол аванс след първата среща в Пловдив преди седмица. Тогава Самуел Акере откри за родния тим, но Марио Чуже изравни за босненския тим. Все пак, Алекса Мараш донесе успеха на пловдивчани малко след това.

Керкез: Този мач ще е много емоционален за мен

"Зрински завинаги ще остане специален клуб за мен"

Също като другите ни два евроучастника, Ботев (Пловдив) отложи срещата си от изминалия кръг от Първа лига срещу Лудогорец, за да се подготви по-добре за настоящия мач. Няма спор, че днешната среща е от особена важност за "жълто-черните".

Ако възпитаниците на Душан Керкез отстранят Зрински, то те ще са на прага на групите в Лига на конференциите. Евентуален съперник на Ботев в плейофния кръг ще бъде победителят от двойката Цюрих (Швейцария) - Витория Гимараеш (Португалия).