90+6′
Турнир: УЕФА Лига на конференциите Стадион: "Арена Сепси Оск", гр. Сфънту Джордже, Румъния Зрители: 7864
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Сепси - ЦСКА 4:0 в двубой от Лигата на конференциите

Ужас за ЦСКА в Румъния - "червените" аут от Европа след разгром от Сепси!

Селекцията на Нестор Ел Маестро допусна поражение с 0:4

90+4′

ГООЛ ЗА СЕПСИ! 4:0! ДУЗПА! АЛИМИ! Кошмарът за ЦСКА обаче нямаше край. В 94-ата минута нова румънска атака принуди Мено Кох да прави рисков шпагат в наказателното си поле, който се оказа грешно решения и доведе след себе си дузпа. Алими застана зад топката и сложи точка на спора за крайното 4:0.

90+3′

Марселиньо Кареасо получава жълт картон за спор със съдията.

88′

ГОЛ ЗА СЕПСИ! 3:0! РОЛАНД ВАРГА! В заветните минути на срещата гардът на ЦСКА, особено в отбранителен аспект, падна осезаемо. От това се възползваха амбицираните домакини, коио намериха време и за трети гол. Сепси намери достатъчно свободни пространства, за да разгърне акцията си, при която селекцията на Ливиу Чиботариу имаше числено предимство. Така кълбото стигна до Варга, който имаше цялото време на света, за да отбележи за класиката.

85′
Снимка 628705

Източник: startphoto.bg

84′

Станислав Шопов получава жълт картон.

83′

Слави Шопов ще има минути на терена, а замененият е Джонатан Линдсет.

82′

Франсиско Жуниор ще замени един от най-добрите на терена Щефанеску.

81′

Чоботариу бива заменен от Дамашкан.

79′

Жираир Шагоян получава жълт картон.

77′

РОНДОН! Енес Махмутович и Бусато не се разбраха в 77-ата минута, като това изведе Марио Рондон на много опасна стрелкова позиция. Националът на Люксембург обаче имаше достатъчно време, за да се хвърли на решителен и успешен шпагат.

Снимка 628703

74′

Асен Дончев ще замени Иван Турицов.

74′

Жираир Шагоян ще замени Тобиас Хайнц.

73′

Роланд Варга се появява в игра, а замененият е Козмин Матей.

Снимка 628702

69′

ГООЛ ЗА СЕПСИ! 2:0! АГАНОВИЧ! Най-лошото за ЦСКА се случи с настъпването на 69-ата минута. Тогава появилият се секунди по-рано - Аднан Аганович, направи така, че преднината на Сепси вече да е цели два гола. Иван Турицов пропусна центриране от фланга да мине зад гърба му, а Козмин Матей да отиграе с воле. Изстрелът му изобщо не се получи, но пък внесе смут в отбраната на гостите, заради което Аганович остана непокрит и от непосредствена близост се възползва от удобния момент, правейки 2:0.

67′
Снимка 628704

66′

Джордже Йон бива заменен от Аднан Аганович. Нова смяна за Сепси.

65′
Снимка 628701

65′

Павол Шафранко приключва участието си в мача, а вместо него ще видим Марио Рондон.

64′

Иван Турицов изпусна нервите си и удари съперник, за да получи официално предупреждение.

62′

Данило Асприля се появява в игра за сметка на Матиас Фаетон.

61′

Шафранко получава заслужен жълт картон заради груби действия срещу Кох.

58′
Снимка 628700

57′

ШАНС ЗА СЕПСИ! Домакините имаха възможността да удвоят своята преднина в 57-ата минута, когато Паун се възползва от пробойна в центъра на "армейската" защита и остана очи в очи срещу Бусато. Бразилецът скъси навреме дистанцията между него и вражеския футболист и осъществи отлично спасяване.

49′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Футболистите на ЦСКА имаха претенции за дузпа в 49-ата минута. Тогава топката срещна ръката на защитник на Сепси, но според албанския съдия, тя е била максимално прилепена до тялото на Бълаша и играта продължи без отсъждането на наказателен удар.

Снимка 628697

46′

На полувремето Нестор Ел Маестро осъществи смяна, като вместо Санянг в игра се появи Тибо Вион.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 628689

45+3′

ПОЧИВКА!

45′

Тежко единоборство между Шафранко и Мено Кох, което предизвиква появата на медицински екип на терена.

43′

Енес Махмутович получава жълт картон за нарушение срещу Матей.

38′

ЦСКА осъществи стойностна атака в 38-ата минута. Топката се разигра с по едно докосване от Фаетон, Хайнц и Кареасо, а последният умело продължи за Назон. Централният нападател отново пое с гръб към вратата, а комбинацията обръщане и отправяне на удар пак не донесе необходимия ефект.

30′
Снимка 628695

27′

Отбраната на ЦСКА продължи да се огъва под напрежението на румънците, грешка при организирането на атака подари кълбото на Щефанеску. Този път звездата на Сепси реши да пробва късмета си от средна дистанция, но Бусато демонстрира "сигурни ръце" и улови.

25′

ЦСКА не се отказа да търси по-добър развой на събитията и в 25-ата минута Мено Кох скочи най-високо след центриране на Линдсет, ала насочването му с глава излезе в аут.

Снимка 628696

18′

ГООЛ ЗА СЕПСИ! 1:0! МАТЕЙ! ДУЗПА! Европейският сблъсък се разви по възможно най-неприятния начин за "армейците", след като в 18-ата минута те се оказаха догонващи в резултата. Мено Кох реши да пресира опонента си близо до централната линия, ала грешка на колегата му в по-предни позиции Фаетон позволи на Мариус Щефанеску да получи пас в перспектива. №11 на Сепси навлезе в наказателното поле на ЦСКА, след което последваха финтове срещу гонещия го Кох и Бусато, за да бъде фаулиран именно от бразилския страж за дузпа. С отговорната задача се нагърби Козмин Матей и макар вратарят на ЦСКА да хвана ъгъла, това не се оказа достатъчно, за да се предотврати получилото се 1:0.

16′

Дюкенс Назон получава жълт картон заради скандал с Козмин Матей преди изпълнението на дузпата.

16′

Щефанеску се замеси в мелето, заради което получава картон.

Снимка 628692

14′

Матиас Фаетон получава жълт картон за реплика срещу главния съдия.

10′

Андрес Думитреску получава жълт картон за нарушение срещу Турицов.

9′

Отбраната на Сепси далеч не изглеждаше толкова стабилна, колкото през първата среща в София. В 9-ата минута футболист на домакините не успя да изчисти едно центриране достатъчно добре. На границата на наказателното поле дебнеше Кареасо, но изстрелът му не премина без купа от футболисти.

Снимка 628693

5′

ВИХРЕНИ 60 СЕКУНДИ! Битката в Сфънту Георге се "отвори" в офанзивен план с настъпването на четвъртата минута. Тогава домакини и гости създадоха по една голова ситуация. Първата от тях беше за Сепси. Отбраната на ЦСКА проспа бързо изпълнение на фаул, което изведе Щефанеску на стрелкова позиция. Въпросният шутира в близост до далечния ъгъл на Бусато. "Армейците" отговориха подобаващо на предизвикателството, като събитията светкавично се прехвърлиха в другата половина на терена, където в сюблимния миг може би голов удар на Дюкенс Назон беше блокиран от бранител на Сепси в корнер.

2′

Срещата имаше огромно значение и за двата отбора, а доказателство за това бяха искрите, прехвърчали между Павол Шафранко и Санянг още в 26-ата секунда. Гореспоменатите имаха словесна кавга край тъчлинията, която завърши със забележка от главния съдия.

1′