Фиорентина очаквано продължава напред към осминафиналите в Лигата на конференциите. Италианците си бяха постлали отлична преднина след първия мач със Спортинг Брага - 4:0, а сега довършиха португалците с 3:2 на своя "Артемио Франки".

Гостите повярваха, че са способни на сензацията, след като до 34-ата минута водеха с 0:2 след точни изстрели на Кастро и Джало. Някъде там обаче всичко за "топчиите" се пречупи, след като за 1:2 се разписа Мандрагора. Оттам насетне Виола дори намери сили за обрат като Сапонара и Кабрал отбелязаха за осъществяване на финалния резултат.

Надхитрянето между Лех Познан и Будьо/Глимт завърши с триумф за поляците. След 0:0 в Норвегия, поляците демонстрираха хладнокръвие на своя "Майески" и стигнаха до безценното 1:0. Големият герой се казваше Микаел Ишак, разписал се в средата на второто полувреме.

Базел победи Трабзонспор с 2:0 в мач от Лигата на конференциите