Албанският съдия Юджин Джая ще ръководи срещата между Нордселанд и Лудогорец  в група "Н" от турнира Лига на Конференциите. Срещата на 10-хилядния стадион Right to Dream Park започва в 22:00 часа българско време в четвъртък, 5 октомври, а в нея домакините ще търсят първи точки в групата, след като загубиха от Фенербахче като гости с 1:3. Лудогорец пък размаза с 4:0 словашкия Спартак (Търнава) у дома на старта.

Помощници на Джая, който в момента е съдия номер 1 на Албания, ще бъдат сънародниците му Рейди Авдо и Дояндо Мифтари. Четвърти съдия е Елдориян Хамити. За системата за видеоповторения обаче ще отговарят испанци. ВАР-съдия е Карлос дел Серо Гранде, а асистент-ВАР Сантяго Хайме Латре.

Делегат на УЕФА ще бъде Фивос Константинидис (Кипър), а съдийски наблюдател - Ласин Исаксен от Фарьорските острови.

Юджин Джая има скорошна връзка с българския футбол, тъй като ръководи втората среща в турнира Лига на Конференциите (втори кръг) между ФКСБ и ФК ЦСКА 1948, завършил с победа на румънците с 3:2. Отделно от това, албанецът е ръководил и няколко мача на български юношески национални отбори в Европейски квалификации.

Глас от Лудогорец: Победата срещу Левски беше задължителна