Левски буквално бе унищожен при гостуването си на Спортинг в Лисабон с размазващото 5:0. "Сините" бяха тотално надиграни и резултатът изглежда закономерен, с оглед неадекватните в много моменти намеси на отбраната на гостите и най-вече на вратаря Георги Петков.

Левски започна не лошо мача. "Сините" създадоха ситуация чрез Гарра Дембеле в 36-ата секунда, но нападателят не бе концентриран и пропусна. Левски стоеше повече от прилично до 30-ата минута, когато получи първия гол. При едно центриране от корнер Христо Йовов не покри добре Карисо, който от малък ъгъл стреля с глава и откри - 1:0.

В 42-ата при ново центриране Георги Петков излезе много неразчетено и позволи на Маниш да вкара втори гол в мрежата на тима. След почивката нищо особено не се промени. Само в рамките на 7 минути домакините обезмислиха двубоя.

Първо Саломао се възползва от поредната грешка в отбрана в 53-ата минута, а в 60-ата с уникален удар от около 30 метра Пощига вкара четвърти гол. Последния бе дело на Фернандес в 80-ата минута. Малко преди края Александър Киров все пак вкара за българите, но попадението не бе зачетено поради засада.