Турнир: efbet Лига Стадион: "Славия", гр. София Зрители:
90+5′

Край на мача!

90+3′

Още една греда за Левски. Георги Миланов нанесе шут от дистанция, Вуцов спаси с една ръка, топката тупна на гредата и се върна в ръцете му.

90+1′

Жълт картон за Драган Михайлович и пряк свободен удар за Славия. Това може би ще последният шанс за "белите".

86′

Билал Бари получава жълт картон

81′

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Защитата на Славия остави Билал Бари непокрит за пореден път и този път мароканецът бе точен.

79′

Марин Петков влиза на мястото на Здравко Димитров

76′

Патрик-Габриел Галчев заменя Иван Горанов

75′

Мартин Атанасов заменя Петер Макрилос

75′

Емил Стоев е заменен от Тони Тасев

65′

КАКЪВ ШАНС ЗА БИЛАЛ БАРИ! Здравко Димитров намери мароканеца в наказателното поле, но нападателят, оставен абсолютно непокрит, от 2-3 метра стреля право във вратаря Вуцов.

61′

Ерол Дост фаулира Андриан Краев и реферът му показва втори жълт картон. Дост се прибира в съблекалните преждевременно.

59′

Хосе Кордоба е първият футболист на "сините", който е декориран в жълто

54′

Георги Миланов стреля от пряк свободния удар, но Вуцов се намеси блестящо и успя с върха на пръстите да спаси. Топката срещна гредата и бе изчистена от бранител в бяло.

53′

Дузпата е отменена! Съдиите правилно прецениха, че нарушението е извън наказателното поле и след преглед със системата ВАР, Левски получава само пряк свободен удар!

52′

Венцислав Керчев получава жълт картон

50′

ДУЗПА ЗА ЛЕВСКИ! Билал Бари е съборен от Керчев в наказателното поле и Ивайло Стоянов посочи бялата точка!

47′

Жълт картон за Ерол Дост

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПОЧИВКАТА!

46′

На почивката в игра за Славия се появи Жуниор Мапуку. Той замени Мартин Сораков.

45′

Начало на второто полувреме!

45′

Край на първата част! Двата тима оставиха развръзката за вторите 45 минути.

32′

Шанс за Славия! Ерол Дост напредна с топката отляво и нанесе удар по диагонала, но кълбото мина на сантиметри от гредата.

30′

Мощен шут от дистанция на Андриан Краев, но Светослав Вуцов внимаваше и боксира.

Снимка 552616

28′

Опасен пряк свободен удар за Левски! Зад топката застана Радослав Димитров, но изпълнението му бе разочароващо.

19′

Ертан Тумбак получава първия жълт картон в мача. Той фаулира Радослав Цонев.

10′

Спокойни минути на стадиона в "Овча купел". Левски е отборът, който по-често владее топката, но Славия не изглежда никак безопасен в началото на двубоя.

2′

Първи шанс за гостите! Здравко Димитров се озова непокрит в наказателното поле, но не намери добре топката и от воле я прати покрай вратата.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

Начало на мача! Първи с топката започват домакините от Славия.

88 Тони Тасев 88 Марин Петков

Съперничеството между Славия и Левски е с дълбоки традиции, а през последните години "белите" на няколко пъти нанесоха болезнени поражения на 26-кратните шампиони, които са далеч от славните си времена. И в момента Славия е пред "сините" в класирането. Разликата помежду им е 9 точки, но отборът на Станимир Стоилов ще се опита да я съкрати на 6 след сблъсъка в "Овча купел".

Левски бележи известен прогрес след завръщането на най-успешния си треньор, но и от играта, и от резултатите на тима може да се иска още много. Преди седмица "сините" отстъпиха с 0:1 на Черно море и останаха на 9-о място в подреждането. От старта на сезона отборът само веднъж спечели като гост, но в мача срещу Локомотив (София), който се игра на Националния стадион.

Цунами наближава Левски

До броени дни играч на "сините" ще стане 25-годишният ляв бек Вендерсон де Фрейтас Соарес-Цунами

Георги Миланов беше контузен от съотборника си Христос Шелис на тренировка през седмицата, но по всяка вероятност ще започне за Левски. Станимир Стоилов отново ще гласува доверие на Билал Бари, а Борислав Цонев ще играе зад мароканеца. В средата на терена ще си партнират Радослав Цонев и Адриан Краев, а в центъра на защитата ще играят Гьоко Зайков и Хосе Кордоба.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА.

В последните 6 мача между Славия и Левски предимството е изцяло на страната на "белите" - 5 победи и 1 загуба. В първия кръг от настоящия сезон най-старият столичен клуб спечели с 2:1 на "Герена", въпреки че Левски поведе.

Вероятни състави:

Славия: Вуцов; Томбак, Виячки, А. Христов, Керчев; И. Минчев, Вълчев; Т. Тасев, Макрилос, Р. Кирилов; Мапуку

Левски: Михайлов; Михайлович, Зайков, Кордоба, Горанов; Краев, Р. Цонев; Г. Миланов, Б. Цонев, З. Димитров; Бари