Левски прекъсна положителната си серия от пет поредни мача, в които записа суха мрежа. Сините спряха постижението си, което бе най-доброто от началото на сезона в Първа лига, на 538 минути без топката да влезе в мрежата на Николай Михайлов. Точка на серия сложи Алиун Фал, който оформи крайния резултат в 88-ата минута, бележейки за Берое.

След края на есенния полусезон Билал Бари и Борислав Цонев си разделят голмайсторската призова позиция. Двамата реализираха по пет попадения от началото на шампионата, а мароканецът реализира и хеттрик за Купата на България при разгромната победа над втородивизионния Септември Симитли със 7:0 на "Герена".

Трима играчи на столичани са взели участие във всички 19 двубоя от началото на сезона, пише "Тема спорт". Това са Билал Бари, Здравко Димитров и Марин Петков. Маратонецът е нападателят на сините, който престоя на терена в 1699 минути, докато младежкият национал има едва 940, след като по-често се появяваше в мачовете като резерва. Борислав Цонев също можеше да има 19 мача, но пропусна последния срещу Берое заради наказание за натрупани жълти картони.

Асистент №1 след есенното завъртане в първенството е Радослав Цонев, който даде решаващи подавания в четири случая. С две е близнакът му Борислав, а по една асистенция имат Билал Бари, Марин Петков, Георги Миланов, Здравко Димитров, Гьоко Зайков, Андриан Краев, Драган Михайлов и Христос Шелис.

Левски е с пълен паритет по отношение на отбелязаните и допуснатите попадения. Сините успяха да реализират 22 гола, но в същото време толкова на брой бяха вкарани в мрежата им. Подобна е и статистиката на Локомотив Пловдив. Столичани отстъпват по реализираните попадения при гостуванията, след като са вкарали девет, а като домакин 12. На "Герена" са допуснати десет, докато 13 са за мачовете навън.