16-годишният юноша Александър Киров от вторник тренира с първия отбор на Левски на лагера на шампионите в Ейлат.  

Име: Александър КИРОВ
Роден: 25 октомври 1990
Родно място: София
В Левски от: 1998 г.
Ръст: 1,81 м
Tегло: 70 кг
Пост: Нападател

1. Любим отбор:
Български - Левски
Чуждестранен - Арсенал

2. Любим футболист:
Български - Йовов
Чуждестранен - Анри

3. Амбиции?
- Ще се опитам да оправдая доверието на Станимир Стоилов за повиквателната и ще дам всичко от себе си на подготовката. И се надявам след време да попадна и в първия отбор на Левски.

4. Как прие новината да се готвиш на лагер в Израел с мъжкия отбор на Левски?
- Много съм щастлив, че ще съм на лагер с отбора. Изненадах се, когато разбрах, че Стоилов ще ме вземе.

5. Как дойде в Левски?
- Още от 7 годишен тренирам футбол. Първо бях в Раковски. Бях на 12 години, когато ме взеха в Левски. Тогава треньор беше холандецът Ян Деркс и той ме хареса и ме взе в отбора.

Треньорът за него:

"Той е един от най-големите таланти в отбора. Отдавна е надраснал възрастовата си група. Сашо може да играе както в халфовата линия, така и като нападател. За него е добре, че Стоилов му дава шанс да усети каква е обстановката в първия отбор на Левски", каза наставникът на набор'90 Виторио Павлов.