Интересни факти от домакинствата на Етър на Левски, подбрани от "Тема спорт":

През февруари двата отбора не са играли за първенство на стадион "Ивайло".

Най-резултатен за Левски в гостуванията на Етър е настоящият собственик на клуба Наско Сираков, който има 3 гола. С 2 попадения са: В. Митков, Г. Цветков, Кр. Борисов, Р. Гочев, М. Вълчев, Н. Илиев и Д. Боримиров.

Най-резултатни от Етър в двубоите във Велико Търново са: 4 гола - Кр. Балъков, 2 - Б. Генчев.В 28 срещи са отбелязани 64 гола, средно по 2.28 на мач.

Най-резултатният двубой е победата на Етър с 4:2 на 1 декември 1990 година.

В полза на Етър е отсъдена една дузпа, която е реализирана от Ил. Киряков.В полза на Левски са отсъдени 2 дузпи, които са реализирани от Г. Цветков и В. Войнов.

Един автогол в полза на сините си е отбелязал състезателят на Етър Б. Цветков.

Автор на най-бързия гол е Ангел Червенков от Етър във 2-ата минута при равенството 2:2 на 6 април 1994 година.В последната минута е отбелязан един гол дело на Ем. Кременлиев от Левски.