90+3′
Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители:
90+3′

Край на срещата, която завърши с финален щурм на Нефтохимик, който обаче не доведе до желания изравнителен гол.

87′

Мицански влиза на мястото на Адениджи.

83′

Божидар Краев получава жълт картон.

82′

Удар на Руменов облиза външната част на мрежата на Йоргачевич.

79′

Деса напуска, влиза Нар.

77′

Бурабия отново стреля силно от около 25 метра, но топката минава с около половин метър над вратата.

74′

Живко Петков влиза на мястото на Манев.

71′

Бурабия бе изведен добре по диагонал и стреля силно, но Георгиев отново спаси.

67′

Жълт картон за Генев.

65′

Левски можеше да реши окончателно интригата в срещата, след като гостите сгрешиха при изнасянето на топката, вследствие на което кълбото попадна в Бурабия, а вместо да комбинира с двама свои съотборници, които чакаха сами пред вратата, французинът сътвори голяма глупост, стреляйки директно към вратата.

64′

Руменов влиза на мястото на Огнянов.

63′

Аниете отстъпва мястото си на Краев.

62′

Прохазка добре си осигури пространо и позиция за стрелба от наказателното поле, но ударът му с левия крак бе слад, а и неточен.

60′

Бурабия се опита да затрудни от дистанция Янко Георгиев, но стражът на Нефтохимик улови топката без проблем.

58′

Отличен пробив на Деса по левия фланг, последва центриране към Бурабия, но топката му дойде по-назад от нужното, поради което французинът стреля неточно с глава над вратата.

51′

Левски търси втори гол, с който да затвори мача, поради което играчите на Топузаков се настаниха трайно в половината на съперника.

47′

ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Адениджи открива резултата, след като получи топката около дъгата на наказателното поле и с хубав удар откри за "сините" - 1:0!

46′

На почивката Христо Янев е извършил една смяна. В игра се появява Марко Ранджелович, който заема мястото на Пехливанов.

45′

Начало на второто полувреме.

45+3′

Край на първото полувреме!

42′

Играта е спряна, след като Прохазка със силен удар от малък ъгъл изкара въздуха на Яни Пехливанов, който игра и с ръка в наказателното поле, но тя бе пред тялото му, така че не може да става и дума за дузпа.

40′

Прохазка пробва изстрел по диагонал извън наказателното поле, който минава малко над вратата.

38′

Първи жълт картон и за Нефтохимик - получава го Николай Дюлгеров.

30′

Добра атака на Левски през центъра завърши с удар на Адениджи, спасен от Георгиев, който за кратко изпусна топката, а Мехди Бурабия в опита си да играе с кълбото изрита футболист на Нефтохимик, и заслужено получи жълт картон.

28′

Жълт картон за Де Ноойер.

25′

"Шейховете" организираха продължителна атака, при която имаха предпоставки да сътворят нещо опасно пред вратата на Йоргачевич, но Емануил Манев се замота около границите на наказателното поле.

21′

Левски организира страхотна с по едно докосване, при която Прохазка изведе след двойно подаване Бурабия на десния фланг, който центрира към Адениджи, но нигериецът се размина с топката, която попадна в Деса, а ударът на последния със странична ножица бе блокиран от защитник на гостите.

18′

След първоначалния домакински натиск, гостите от Бургас постепенно успяха да изнесат играта напред с няколко метра, разчитайки основно на контраатака.

13′

Левски можеше да открие куриозно резултата. Мехди Бурабия центрира от фаул, Пиргов игра с глава, а топката се отклони в бедрото на играч на Нефтохимик, но вратарят Янко Георгиев се разтегна и успя да улови.

8′

Добра атака на Левски по десния фланг, започнала с техничен пас на Бурабия, завърши с грешно подаване на Прохазка към Бабатунде Адениджи.

6′

Поредица от слизания към вратата на бургазлии завършват с неточни удари.

2′

Още с началните минути левскарите показват, че ще търсят убедителен успех.

1′

9. Илиан Мицански 15. Живко Петков

Левски приема Нефтохимик на "Георги Аспарухов" и със сигурност ще иска да завърши годината с победа в Първа лига. Срещата между двата отбора започва в 17,30 часа.

"Сините" стигнаха до две последователни победи с по 1:0 срещу Славия на "Герена" и Верея като гост. Очаква се на трибуните да присъства и считаният почти за сигурна нова покупка на Левски - Амаду Сукуна, който идва в състава на Топузаков именно от Верея.

Със сигурност левскарите ще тръгнат в атака от първат минута, с идеята да решат нещата в своя полза още през първите 45 минути.

Нефтохимик от своя страна взе малко въздух след убедителния успех над Ботев (Пловдив) с 4:0 в последния кръг, но "шейховете" на Христо Янев все още не могат да убедят, че са сигурни за мястото си в елитната група.

Първият мач по-рано през сезона завърши с труден успех за Левски с 2:1, дошъл с гол на Прохазка от дузпа в добавеното време на срещата.