Отборът на Левски продължава с победния си поход в Първа лига, след като футболистите на Елин Топузаков надделяха днес над Монтана с 3:1 в люта битка на градския стадион в Ловеч, където символичните домакини приемат своите съперници от началото на сезона.

Най-силният и атрактивен момент в срещата дойде през второто полувреме, когато централният защитник и национал на България - Димитър Пиргов, отбеляза феноменално попадение със странична ножица от въздуха след корнер, с което донесе победата на Левски. Всичко обаче по ред...

Снимка 263544

Срещата започна с натиск на левскарите, които бяха в резервните си жълти екипи. В редиците на отбора на Елин Топузаков личеше настроение за игра, а това мигновено си пролича още в първите минути, когато столичани бяха близо до ранно попадение, но започналият като титуляр Галин Иванов от 6-7 метра фронтално срещу вратата, не успя да засече центриране на Франсис Нар от левия фланг на атаката.

В началните минути Монтана не успяваше да противодейства на бързите разигравания в центъра, но въпреки това формацията на Топчо трябваше да чака до 32-та минута, докато се разпише във вратата на съперника.

Галин Иванов бе в основата на головата атака, след като крилото се освободи на десния фланг, навлезе на скорост и центрира към наказателното поле, където топката бе избита в Аниете, испанецът стреля, а Шоко в опита си да избие от голлинията прати кълбото в Краев, който овладя на гърди и със силен удар в ъгъла откри - 1:0 за Левски!

Попадението обаче донесе обратен ефект в редиците на футболистите на Топузаков, които бяха прекалено спокойни и уверени, което доведе до разсеяност в отбрана, най-вече в заключителните минути на първото полувреме. Така се стигна до 41-та минута, когато Монтана организира добра атака, започнала от левия фланг на нападението, топката бе центрирана на далечната греда към Сергей Георгиев, а последният свали към дъгата на наказателното поле с глава, където юношата на "сините" - Костадин Дяков, с плътен удар в долния ляв ъгъл на вратата на Йоргачевич вкара за 1:1, при който резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

Второто полувреме започна по подобие на първото, като левскарите натикаха съперника в собствената му половина още в първите секунди. Това доведе до извеждане на игралия слабо в мача Бабатунде Адениджи в добра позиция, но се оказа, че таранът е изпаднал в положение на засада. Минути по-късно такава нямаше, след като Галин Иванов бе намерил нигериеца в наказателното поле, но нападателят стреля далеч от целта.

В 59-та минута Галин Иванов напредно по дясното крило и опита центриране, което срещна ръката на гръцкия бранител - Контохристос, а тя видимо бе далеч от тялото му, но съдийската бригада остана безмълвна, макар всичко да се случва пред погледа и.

Снимка 263543

След корнера обаче левскарите ликуваха, а зрителите на стадиона и пред телевизорите станаха свидетели на невероятно попадение на национала Димитър Пиргов. Централният защитник се включи в атаката, топката бе пратена точно към него, а националният бранител я засече по изключителен начин със странична ножица от въздуха и със свиреп удар, рикоширал в горната греда вкара за 2:1!

До края на срещата Левски имаше още няколко положения за гол, но Аниете, Адениджи и Краев показаха колебливост и липса на концентрация пред вратата на съперника. Такова колебание обаче не показа резервата Илиян Мицански, който се разписа в продължението на мача след пас на Сашо Александров, с което оформи крайното 3:1 за Левски!

Вижте по минути как Левски удари Монтана!

"Сините" надделяха с 3:1 в Ловеч

Момчетата на Елин Топузаков продължават да са непобедени от началото на сезона, като са на 3 точки от лидера Лудогорец. Монтана пък пропусна да спечели премия от 50 хиляди лева, обещана от "тайнствен бизнесмен" преди срещата.