Дните на един от любимците на феновете на Левски Симеон Райков-Мони на "Герена" изглеждат преброени. Треньорът Илиан Илиев е взел решение да махне крилото през зимата, твърди "Меридиан Мач".

Доказателство за това е последният мач с Локомотив (Пловдив), когато въпреки многото кадрови проблеми Райков не попадна в групата за двубоя.

Треньорският щаб не е доволен от представянето на крилото в мачовете и особено от нищожния му принос при играта в защита. Райков отнесе критики за играта си срещу Локомотив (София), а срещу ЦСКА се появи като резерва и не допринесе за промяна в изявите на "сините'.

Илиан Илиев и неговите асистенти са поставили ултиматум на Симеон Райков, който трябва да подобри представянето си до зимата. В противен случай през януари той ще бъде трансфериран.