Легендата на Левски - Михаил Вълчев - сподели впечатленията си от дербито между "сините" и ЦСКА, завършило 0:0.

Той коментира и предстоящата среща в петък на стадион "Георги Аспарухов", когато момчетата на Станимир Стоилов приемат шампиона Лудогорец в мач реванш за Купата на България.

Георги Миланов ще бъде подложен на фитнес тестове

Те ще трябва да покажат дали бившият национал ще бъде на разположение за реванша с Лудогорец

"Дербито не беше на особено високо качество от страна и на двата отбора. Не показаха най-доброто от себе си, а ако е имало напрежение в някой, то това е било по-скоро в Левски. Причината за това е, че "сините" след това равенство се отдалечават от третата позиция, даваща право за участие в европейските турнири. През първото полувреме ЦСКА не стоя добре. Нито имаше идея как да стигнат до вратата на Николай Михайлов, нито комбинираха ефективно.

През втората част "червените" се окопитиха, а Левски допусна играта повече в своята половина, гледайки да освободи пространства в противниковата. През първата част и Уелтън имаше добра възможност да открие, но не успя.

"Сините" се подведоха с многото нарушения. Илиян Стефанов направи едно ненужно влизане при изпусната вече ситуация и последва жълт картон. Липсваха идеите и не се действаше по най-правилен начин. Като цяло мисля, че Левски стояха по-добре на терена. Липсата на Станимир Стоилов край тъчлинията се усети. Вероятно е давал наставления, но е различно, когато е при отбора, заради самочувствието, което вдъхва на момчетата. Доволен останах от играта на Уелтън, който за пореден път показа желание и хвърли много усилия. Движеше се и търсеше празните пространства в половината на ЦСКА.

Хареса ми също и представянето на Стефанов. Стабилен беше и се движеше добре, покриваше отново голям периметър. В защита играчите също се справиха. Определено се видя липсата на Георги Миланов, който е играч с опит и креативно мислене. Той можеше да помогне много на отбора с организирането на атаки и увереност. Знае как да действа в подобни дербита. За съжаление Билал Бари пропусна най-чистото положение в срещата. Добре се отскубна, но не показа нужната техника и контрол над топката.

Поведе си я твърде дълго и я загуби. Той не вкарва много голове, но това което прави, е да помага в защита. В никакъв случай не казвам, че е слаб футболист, но Левски има нужда от още един централен нападател, за да се вдигне конкуренцията. Това, разбира се, зависи и от финансите в клуба. Мисля си, че като цяло "сините" бяха една идея по-добрият отбор и заслужаваха повече победата. Имахме по-чистите положения, но не успяхме да се възползваме от тях. Победата щеше да приляга повече на Левски.

В реванша срещу Лудогорец на "Герена" съм на мнение, че "сините" ще са една идея по-предпазливи. 3:2 е резултат, който устройва Левски и дори и равенството означава финал. Момчетата на Стоилов ще атакуват, но ще имат едно наум, че трябва и да се защитават. Надявам се Георги Миланов да е на линия за мача с "орлите"", завърши Вълчев.