Голяма част от медиите в Европа недоумяват как Левски е отпаднал от носителя на Купата на Лихтенщайн Вадуц в първия квалификационен кръг на Лига Европа. "Сините" победиха подвизаващия се във втора швейцарска дивизия отбор на "Герена" с 3:2, но след поражение с 0:1 като гост отпадат.

В Румъния излизат със заглавие: "Трагедия за Левски" и акцентират върху представянето на нападателя Серджиу Буш, който вкара гол и изпусна дузпа.

В Словакия обръщат внимание на вратаря Мартин Полачек. Стражът се появи в игра на полувремето, но допусна сериозна грешка при втория гол на Вадуц.

В Швейцария са изненадани как може Левски да отпадне от отбор от втора дивизия. Според авторитетното издание "Блик", халфът Давиде Мариани "би трябвало да бъде разочарован от тази развръзка".

В Италия недоумяват как може Делио Роси да допусне подобна гръмка излагация и определят това като една от най-големите изненади на турнира до момента.