Левски загуби от Марица (Пловдив) с 1:2 в приятелска среща, играна на терен номер 2 на стадион "Георги Аспарухов".

Всички голове в срещата паднаха през второто полувреме. Първо Соломон Моузес (63') даде аванс за гостите, но малко след това Марин Петков (68') изравни. В края на срещата оставилият отлични впечатления с появата си като резерва Олджай Алиев (86') донесе победата за тима.

Утре Левски ще изиграе още една контрола, която този път ще бъде на стадион "Георги Аспарухов". "Сините" ще премерят сили с Витоша (Бистрица).

Левски - Марица (Пловдив): 1:2 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубоят започна при сравнително бавно темпо, като футболистите на двата отбора се опитваха да навлязат в игрови ритъм и интересните положения пред вратите на Пламен Андреев и Петър Начев липсваха.

Снимка 612842

Източник: startphoto.bg

Първото по-инитересно положение дойде в 12-ата минута, когато Валери Домовчийски напомни за класата си. Бившият играч на Левски проби отляво и преодоля трима от "синята" защита, но в крайна сметка топката бе изчистена в корнер, от който не последва нищо опасно.

В 17-ата минута Джавад Ел Джемили можеше да се разпише. Бърза атака на "сините" завърши с мощен изстрел на мароканеца по земя отдясно. Петър Начев обаче успя да спаси.

Снимка 612841

В 23-ата минута "сините" нацелиха гредата. Дейвид Михалев проби отдясно и пусна остро подаване, което стигна до Антоан Стоянов, който шутира мощно и разтресе дясната греда на Петър Начев.

Снимка 612839

В 36-ата минута Домовчийски се озова очи в очи с Пламен Андреев след бърза контра за пловдивчани. Ветеранът опита да преодолее технично стража на "сиините", но прати топката в тялото му. Така първото полувреме завърши без голове.

Боримиров казал на Ивков: Като не ти изнася, тръгвай си от Левски!

Ето как му отговорил адвокатът

В началото на втората част треньорите на двата отбора предприеха редица смени, давайки шансове на по-младите играчи да получат игрови минути.

В 59-ата минута Антоан Стоянов се размина с гола. Халфът засече топката от опасна близост до вратата след центриане от ъглов удар, но бранител на Марица изчисти от голлинията.

Снимка 612837

В 63-ата минута Соломон Моузес даде аванс за пловдивчани. Тимът предприе атака отляво, където футболистът бе изведен на скорост. Димитър Щерев не успя да пресече подаването и Моузес от малък ъгъл успя да прати топката във вратата.

Снимка 612836

Пет минути по-късно Марин Петков възстанови равенството. В наказателното поле се заворми сериозно меле след центриране от корнер. В него най-съобразителен бе Петков, който със сетни сили успя да прати топката във вратата.

Дъждът над "Геререна" се засили и логично, това повлия на качеството на играта на двата отбора. Головите ситуации оредяха и темпото на игра спадна в последните минути.

Снимка 612835

Точно когато се очакваше срещата да завърши наравно, Олджай Алиев донесе победата за тима си в 86-ата минута. Футболистът бе изведен по прекрасен начин зад защитата на столичани. Необезпокояван, футболистът се озова очи в очи с Иван Андонов. Алиев реши да действа технично и успя да прехвърли стража на "сините".

И резултатите от преброяването на "Герена" са...