Левски загуби с 0:3 от Динамо (Киев). Точни за украинците бяха Маразюк от дузпа и от фал през втората част и Ярмоленко. Това е първият мач от международния турнир в Кипър "Сайпръз къп".

Старши треньорът на "сините" Станимир Стоилов залага изцяло на юноши от школата срещу резервната формация на украинците.

В първите минути на мача левскарите са по-активни, но индивидуалните изяви Ели Зизов и Исмаил Иса не доведоха до нищо опасно пред вратата на Динамо. В 7-ата минута Ники Димитров изпълни добре пряк свободен удар, но вратарят на украинците Бойко изби топката.

В 14-ата минута капитанът на Левски Николай Димитров извърши нарушение в наказателното поле срещу Маразюк и реферът показа бялата точка. За топката застана потърпевшият и изведе Динамо напред в резултата.

Само минута по-късно украинците удвоиха преднината си. Ярмоленко бе изведен добре в коридор, а защитниците на "сините" решиха, че той е в положение на засада и спряха да играят, но такава нямаше и украинецът сам срещу Цецо Димитров не сгреши за 2:0.

В 31-ата минута Зизуля засече с глава едно центриране, но Димитров бе на мястото си и улови топката. Само четири минути по-късно украинците имаха шанс за нов гол. при едно разбъркване в наказателното поле на "сините" Морозюк стреля, но Димитров спасява.

В края на първото полувреме "сините" имаха възможност да намалят резултата. Матев изведе много добре Иса в наказателното поле на Динамо, но той стреля в аут.

В 54-ата минута Ярмоленко стреля силно към Димитров, но стражът на "сините" спаси, а при добавката на Зазуля прати топката над вратата на Левски.

В 63-ата минута Маразюк изпълни добре пряк свободен удар и покачи преднината на Динамо на 3:0.

В самия край на мача "сините" можеха да намалят резултата, но ударът на Сърмов м срещна тялото на защитник на украинците.

Левски: Цветан Димитров, Стефан Станчев, Мутафчийски, Генев, Нинолай Димитров, Огнянов, Балтанов, Иса, Зизов (58-Табаков), Матев, Киров

Динамо (Киев): Бойко, Бенчук, Сартушняк, Бутенин, Хачериди, Маразюк, Кирил Петров, Нарасчук, Герасинюк, Зазуля, Ярмоленко (Каркишко, Ерьоминко)